GASTRITA????AM NEVOIE DE RASPUNS URGENT

13-03-2011
yana333
Nu este medic/terapeut
yana333
Am gastrita, am luat medicamente..mi s- spus ca colonul meu e mai jos un pic
medicamentele nu au efect
Ce sa fac daca am colonul jos ?e grav?mi s-a spus doar sa nu mananc mult
Ma doare proape 24 ore din 24 in partea stanga sub coasta-durerea se duce pana in spate
nu e doctor s imi spuna ce am nu exista.Sunt in Egipt si am fost la multi doctori si nimic..iau pastile si nimic durere e din ce in ce mai grea de 10 ani
simt cum mi se unfla ceva sub coasta si ma inclin in partea dreapta de durere.Cand vomit ma simt mai bine.Daca mananc uleios sau salata, branza, prajeli, ciorbe, nu mereu dar dupa 20 minute vomit tot din stomac cu o viteza uluitoare ca si cum mancarea nu a atins stomacu...nici nu miroase a voma macar.Simt cum mi se unfla stomacul si ametesc si imi vine sa vomit.De multe ori fara sa mananc ceva doar pe stomacul gol imi vine sa vomit si ma doare in stanga sus sub coasta (cam deasupra stomacului-intre stomac si coasta )nu stiu sa explicA devenit viata un calvar sa traiesc in fiecare zi asa Am facut analize cu bariu si dupa ce am baut bariu la 30 min am vomitat de era sa lesin.De ce??
Va rog am nevoie de ajutor si nu stiu de unde sa incep cu analizele stiu ca e grav.La analize mi s-a spus ca am zaharul un pic ridicat si simt sa mananc mereu de multe ori fara sa imi fie foame...ciudat rau ce simt
va rog ajutor.- prefer emailul meu sa trimeteti raspuns(nu tin neaparat)
1 comentarii
0
13-03-2011, ora 14:00
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
Buna ziua,
stai linistita ca totul se rezolva cu..cateva analize ce trebuie facute din sange si/sau fecale..
DAR, ma intreb, te intreb, cum de ai stat atata timp cu aceste dureri?!/
Intai fa-ti toate analizele, TOATE...si ne mai "auzim"..
O zi buna!
P.S.
Ti-am scris si pe e-mail.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.