Frica de reactiile anesteziei

07-02-2010
riyhanna
Nu este medic/terapeut
riyhanna
In urma cu 2ani am facut o anestezie locala ginecologica si am avut probleme:am simtit aca nu mai pot sa respir si pulsul inimii era foarte ridicat.Acum vreau sa ma duc la dentist pentru ca am 3dinti cariati si vreau sa ii imbrac;onul dintre ei nu se mai poate salva pentru ca nu a mai ramas nor jumatate din el(s-a rupt de la carie) si cred ca sigur v-a trebui sa-mi faca extractie cu el, dar imi este frica sa nu patesc la anestezia stomatologica la fel ca la cea ginecologica.Eu cred ca la cea ginecologica mi-a bagat o doza prea mare si am inteles ca era o anestezie din Germania mai puternica.nu cred ca am patit de la frica pentru ca am mai avut o anestezie inainte de ultima si nu am patit nimic atunci, dar atunci nu a fost acea anestezie din Germania mai puternica cum a spus Doamna Doctor.Eu nu am facut niciodata extractie si nici anestezie stomatologica.As putea pati la fel la anestezia stomatologica ca la cea ginecologica?(de frica mereu aman sa ma duc la stomatolog si caria nu asteapta)Va multumesc ptr. raspuns
1 comentarii
0
07-02-2010, ora 01:57
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Afla ce anestezie ati primit data trecuta, informati denstistul despre problema pe care ati avut-o si intrebati dentsistul ce anestezie va folosi pt. a afla daca este aceeasi substanta/anestezic. In felul acessta
puteti evita in mare masura posibilitatea de a primi aceesi recactie.
Cumparati-va de la o farmacie homeopata remediul Phoshorus CH30 pe care il folositi la nevoie in caz ca primiti daune de la anestezie. Se suge cate o granula la un interval de 20-60 de minute de 1-3 ori
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul