Fractura prin tasare la vertebra T12

20-06-2012
dra68
Nu este medic/terapeut
dra68
Buna ziua !
Problema mea este urmatoarea. Acum 2 ani, in urma unei cazaturi de la 3 m inaltime mi-am fracturat coloana la vertebra T12 (dupa radiografie). La inceput nu am dat importanta acestui lucru, am luat antiinflamatoare (Mydocalm, Arcoxia) si mi-a trecut, dar de vreo 3...4 luni durerea a reaparut si aceste antiinflamatoare nu au mai avut efect. Chiar astazi am terminat 10 sedinte de recuperare (masaj, kinetoterapie si diadinamice) dar rezultatele nu prea se vad, ma doare foarte tare coloana si mijlocul, uneori si coastele in special cand stau mult in picioare, cand ma ridic din pat sau cand depun putin efort. Ce-mi puteti recomanda sa fac in continuare ? Mentionez ca am 44 de ani, 1, 72 m inaltime si 78 Kg.
Multumesc anticipat

O zi buna si multa sanatate,
Dragos
2 comentarii
0
21-06-2012, ora 10:28
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
ar trebui sa mergeti la un neurochirurg pentru un examen fizic si probabil vi se va propune efectuarea unui RMN. depinzand de aceste investigatii se poate decide ce sa fie facut in continuare
0
24-06-2012, ora 10:25
dra68
Nu este medic/terapeut
dra68
Multumesc mult pt. raspuns, acum vad ca mi-a mai trecut durerea, dar nici efort prea mare nu am mai depus.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.