Fractura ilio pubiana stanga

18-02-2011
mariansauca
Nu este medic/terapeut
mariansauca
Buna ziua,
In urma cu 2 luni am avut un accident auto, in urma caruia am suferit traume la nivelul piciorului stang. La recomandarea medicului terapeut am facut un RMN a carui concluzie este: Fractura in "³ T"³ ilio-pubiana stanga, fara deplasare. Mica acumulare fluida seroasa intraarticulara coxo-femurala stanga. Edem osos cefalic femural stang. Osul nu este rupt. Fara modificari de semnal cartilaginoase. Vreau sa va rog frumos sa-mi raspundeti si mie la urmatoarele intrebari:
-cum se traduce aceasta concluzie in urma RMN-ului
-care sunt pasii pe care trebuie sa-i urmez pentru a ma vindeca
-de regula cat dureaza refacerea in asemenea cazuri
-cui ar trebui sa ma adresez unui terapeut sau unui ortoped
-ce sfaturi aveti pentru mine

Va multumesc anticipat
1 comentarii
0
24-02-2012, ora 23:44
lilyanne_b88
Nu este medic/terapeut
lilyanne_b88
Buna seara!
Desi a trecut ceva timp de la accidentul dvs., as vrea sa va ajut mentionandu-va ca aveti anumite drepturi fiind un accidentat in aceasta tara.Nu stiu daca cunoasteti exact ce drepturi si beneficii aveti.Ca sa va pot ajuta am nevoie de mici inforimatii in legatura cu ce ati patit.In urma accidentului cate zile de spitalizare ati avut?Ma refer strict la cele de spitalizare, nu si cele de ingrijire ambulatorie.Din punctul meu de vedere, aveti anumite drepturi in urma acestui accident care va despagubesc pt trauma suferita si va ajuta la cheltuieluile necesare recuperarii.Imi puteti lasa datele dvs pentru a va contacta sa va pot explica in ce consta drepturile dvs.
Multumesc,
Ioana.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.