Fosa vestibulara

19-01-2016
elenaa30
Nu este medic/terapeut
elenaa30
Buna ziua. Dupa un contact intim mi-a aparut o roseata/rana/iritatie pe fosa vestibulara, care ma ustura si durea. Presupun ca e o rana de la contact pt ca imediat a inceput sa supureze usor. Dupa 3 zile inca nu mi-a trecut. Ce pot sa fac, Cu ce pot sa dau?Precizez ca acum 3 ani am avut probleme cu candidoza si infectie urinara. Pentru mai multe lamuriri, as putea oferi o poza doar daca aveti vreun email non-public.Multumesc, astept raspuns cat mai repede
6 comentarii
0
19-01-2016, ora 10:10
elenaa30
Nu este medic/terapeut
elenaa30
revin cu o precizare..am spus k este pe fosa vestibulara.presupun ca asa se cheama...partea de jos.
0
19-01-2016, ora 10:24
elenaa30
Nu este medic/terapeut
elenaa30
Precizez ca imediat dupa act pe langa iritatia asta, labia mare stanga s-a umflat si mi-a aparut o galma interioara pe care am simtit-o doar la mana dar care dupa fiecare zi s-a micsorat si acum dupa 3 zile a disparut.
0
19-01-2016, ora 13:22
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Este necesar sa mergeti la un medic ginecolog pentru a vedea concret rana si a vedea care este cauza ei. Este posibil sa fie nevoie si de o analiza din secretia vaginala.

O zi placuta!
0
19-01-2016, ora 18:32
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Orice rana la acest nivel trebuie suspectata de sifilis spunea un medic dermato venerolog candva pe acest Forum. Prezentati-va la ginecolog cat de curand.
0
20-01-2016, ora 09:03
elenaa30
Nu este medic/terapeut
elenaa30
Buna ziua.Stati linistita ca nu am sifilis (verificat cu analize pt BTS).Daca nu aveti cunostinte in domeniu va rog sa numai va dati cu parerea. Multumesc pt sfat.
0
20-01-2016, ora 10:22
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Asta spunea medicul dermato-venerolog, nu eu ! Imi pare bine ca v-ati testat si nu aveti.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.