Formatiune sub forma unei bucati de carne intre picioare

11-08-2011
Bosty01t
Nu este medic/terapeut
Bosty01t
Buna ziua!Apelez la dumneavoastra pentru a ma lamuri in privinta unei situatii, eventual un tratament.Sunt barbat am 18 ani.Prezint intre picioare un pic mai jos de testicule pe coapsa dreapta o crescatura sub forma unei bucati de carne din cate am vazut era crescut un pic si in interior.pielita care o protejeaza are o culoare diferita spre un alb rozaliu.In timp ce merg prezint usoare dureri in zona formatiunii(specific ca de cateva ori s-a spart, a iesit cv sub forma unui puroi, dupa care o tratam cu creme se prindea dupa care dupa o plimbare aparea din nou ).Probabil din cauza faptului ca am niste coapse dezvoltate din cauza sportului care il practic si se freaca picior de picior la nivelul testiculelor?Exista un tip de crema sau remediu pt a disparea?Va multumesc anticipat o zi buna va doresc!
1 comentarii
0
12-08-2011, ora 10:32
jonderu
Nu este medic/terapeut
jonderu
Buna ziua. Am si eu o problema mai vache daca m-ati putea ajuta cu un raspuns va multumesc f.mult De tinar m-am confruntat cu un miros neplecut al respiratiei.MI s-a spus ca am o gastrita, din cauza bilei puturoase.Am urmat in acesti ani mai multe tratamente, dar pina la urma a trbuit sa ma operez de colecist;bila plina de mil.Acum la 4 ani dupa operatie tot am dureri in partea dreapta (nu mari dar jenante, mai tot timpul, functie de ce consum zilnic) dureri care sa duc in jos spre intestine si in spate, borboroseli, care se lasa in final cu diaree.Am fost ientificat si cu h.pilori, colon iritabil, am facut un tratament dar nu stiu daca h pilori a fost eradicat.Acum parca halena este mai putrnica in speta dimineata, Am observat ca la un pic de regim almentar durerile trec dar halena nu.Va rog frumos un raspuns, deoarece am inceput sa-mi fac fel de fel de griji, mai ales ca am 51 de ani.Va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.