Flegma in gat

06-04-2016
Gaby1993
Nu este medic/terapeut
Gaby1993
Buna ziua! Am 22 ani si am o problema care ma termina psihic in primul rand. De 2 ani de zile mi a aparut in gat o flegma pe care o elimin destul de greu. Am de asemenea si un nod in gat ma trezesc noaptea ca nu mai pot respira. Am crezut ca e de la tigari asa ca am renuntat la ele insa flegma din gat nu a disparut. Este o senzatie urata, oribila. Dupa fiecare masa imi simt gatul foarte plin asa ca trebuie sa merg la baie sa scuip ca sa imi curat gatul sa pot inghiti normal. De multe ori ma chinui atat de tare sa o elimin incat in flegma se vad numai firisoare de sange.nu stiu ce sa ma mai fac. Am fost la spital la Regina maria si mi a recomandat sa las tigarile si pastile Bronchipret dar aceste pastile doar mi au fluidizat flegma insa cum nu am mai luat a devenit la starea normala foarte vascoasa si greu de eliminat. Eu mananc doar sanatos, nu consum sucuri acidulate.va rog dati.mi un sfat. Este oribil sa stau sa ma ascund la munca ca pot sa scuip acea flegma. Nu mai suport problema asta. Ce credeti ca se intampla? De la ce poate fi si care este problema? Ce ma sfatuiti sa fac? Multumesc din suflet. Astept pt un raspuns.
2 comentarii
0
29-10-2016, ora 11:40
eloise
Nu este medic/terapeut
eloise
http://www.fauquierent.net/phlegmymucusthroat.htm
0
31-10-2016, ora 08:03
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
in primul rand.. sa faci consult la gastrologie
acolo este cauza problemelor
dupa ce inveti sa te alimentezi corect si rezolvi problemele digestive
un medic ORL.. o sa.ti spuna daca mai este ceva de tratat si la nivel ORL..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.