Flegma in gat.

19-01-2011
nicu s
Nu este medic/terapeut
nicu s
De cca 1 luna am o flegma in gat care ma deranjeaza in special seara si noaptea.Am incercat sa o scuip chiar fortat si nu am reusit decit... sa ma sperii foarte tare deoarece expectoratiile respective au fost cu firisoare de singe!
Mentionez ca nu am dureri de git, nu tusesc decit atunci cit vreau sa elimin acea flegma deci fortat.Sint speriat deoarece in urma cu ceva timp am fost diagnosticat cu insuficienta mitrala de gr.2, iar atunci cind ma fortez sa elimin acea flegma simpt ca nu mai pot repira si ca ma inec.
Cum pot scapa de aceasta flegma?
2 comentarii
0
20-01-2011, ora 03:27
george 200
Nu este medic/terapeut
george 200
va salut
am 16 ani si de cateva luni am o problema...simt un "nod" in gat.e foarte enervant, nu ma deranjeaza cand mananc sau cosum lichide, etc...pana acum mi-a fost tare frica ca ar fii ceva grav dar am observat ca sunt si alte persoane cu aceeasi problema...momentan sunt in Spania si nu am cum sa apelez la un medic deoarece aici e cam dificil.nu stiu ce sa fac, e o senzatie foarte enervanta, as fii foarte recunoscator daca mi-ati da un sfat...va multumesc frumos
0
07-05-2011, ora 13:04
carolina floroiu
Nu este medic/terapeut
carolina floroiu
Am o problema destul de serioasa.De 4 ani am capatat o tuse uscata care ma tinea cam 3-4 luni cu o pauza de 2 -3 luni, si iar se repeta.Am facut o gramada de analize si toate mi-au iesit bune(radiografii la plamani, exudat, teste alergologice, consult orl..)La inceput am luat si antibiotice si multe alte medicamente si siropuri pentru tuse, picaturi pentru nas...dar fara nici un rezultat.Acum tusesc mai rar dar am permanent o flegma in gat de care nu reusesc sa scap nicicum.Inghit, am impresia ca se duce dar ea ramane tot acolo.De multe ori simt ca nu mai am aer.Nu stiu ce sa mai fac, va rog ajutati-ma.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.