Flegma alba spumoasa si lipicioasa

27-08-2012
Necsutu Ghe
Nu este medic/terapeut
Necsutu Ghe
am varsta de 22 de ani si am sa va spun istoricul meu: in iunie am chemat salvarea pentru ca avea senzatia ca ma sufoc si nu mai am aer, mau dus la spitalu sf ioan acolo dupe analizele lor mi-au zis ca am apa la plamani, si mau trimis la victor babes, in aceias zi am fost si la victor babes si am facut analizele si radiografie si nu aveam nimica! cu toate ca le spuneam ca nu mai pot respira pe nas! ca am amundoua nari infundate, si simnt ceva in nas, de la victor babes mi-au zis sa ma duc la spitalu coltea, acolo am ajuns si mi-au facut niste analaize si radiografi si descoperiseram ca aveam polipi, mi-au dat o reteta timp de o luna la care am inceput sa ma simnt mai bine. dupaia 15 iulie am inceput sa respir bine pe nas dar ma deranja ceva la gat simnteam ca am ceva in gat si ma sufoc asta doar noaptea ma deranjeaza, am fost la spitalu sf. ioan mi-au facut analizele si mi-au zis ca am gastrita. mi-au dat o reteta in care nu am incredere sa o iau mi-e frica sa ma indop cu atatea pastile nu acuz dureri de stomac doar ca am o saliva pe gat in care o scuip din 2 in 2 min si mi-se usuca gura si buzele. nustiu unde sa mai apelez si cui sa ma adresez astept si eu parerii!

VA MULTUMESC!
6 comentarii
1
28-08-2012, ora 14:28
Dr. Muresan Ramona
Alergologie si imunologie clinica, Timisoara
Dr. Muresan Ramona
Buna ziua,

Din ce povestiti s-ar putea sa fiti alergic si inflamatia sa fi coborat mai jos la nivelul bronhiilor. Recomand un consult alergologic, cu efectuare de teste alergice si spirometrie, cu test de provocare la metacholina in vederea unui diagnostic de rinita alergica si astm bronsic.

Multa sanatate!
0
28-08-2012, ora 20:06
Necsutu Ghe
Nu este medic/terapeut
Necsutu Ghe
Multumesc frumos!

Sunt din bucuresti muncesc dar nu vor sa imi dea adeverinta de salariat de la munca pe motiv ca e contabila in prenatal.. sunt interesat de un cabinet particular cu un doctor sau doctora buna in care sa imi fac analizele necesare,
ca cele de la stat de cat sa iti faci analizele sau sa te consulte, si sa iti dea alte retete nu prea mai am incredere in spitalele de stat.

Astept si eu recomandari multumesc frumos!
0
29-08-2012, ora 09:10
Dr. Muresan Ramona
Alergologie si imunologie clinica, Timisoara
Dr. Muresan Ramona
Buna ziua,

nu locuiesc in Bucuresti, dar din cate stiu sectie de alergologie este la spitalul Malaxa si la Elias. De d-na dr. Bumbacea am auzit ca este un alergolog bun, dar puteti cauta mai multe date pe internet.

Toate cele bune!
0
17-09-2012, ora 14:33
miracle
Nu este medic/terapeut
miracle
buna ziua.ma confrunt de aproape o luna cu nas infundat...este dificil de suportat deoarece simt nevoia sa suflu nasul si nu curge mai nimic..in schimb dimineata suflu niste dopuri gelatinoase uneori albe alteori galbui.in primele 2 saptamani ma mancau ochi insa acum nu.cum as putea sa scap de aceasta problema si de la ce ar putea sa fie...mentionez ca racita nu sunt deoarece nu am simptome de raceala si in prima sapt m-am indopat cu pastile degeaba...astept un rasp...va multumesc.
0
17-09-2012, ora 15:38
Dr. Muresan Ramona
Alergologie si imunologie clinica, Timisoara
Dr. Muresan Ramona
Buna ziua,

pare a fi rinoconjunctivita alergica, consultati un medic alergolog si efectuati teste alergice la alergenii din aer (probabil o alergie la polenurile din aceasta perioada - buruieni).
Efectuati si un exudat nazal si faringian.
Daca toate aceste investigatii sunt ok, efectuati un consult orl.

Toate cele bune!
0
19-11-2020, ora 22:57
varaku
Nu este medic/terapeut
varaku
2020 noiembrie 19

exact acceasi problema banala am avut si eu. timp de 6 ani.
simteam ca innebunesc, doctorii mi-au facut operatie pt deviatia de sept, mi-au recomandat tratamente alergive etc
am tratat-o cu cel mai simplu medicament gasit la farmacie.
am sa uploadez mai multe delatii pe youtube pe numele de
Flegma continua in gat, nod in gat, nas infundat
multa bafta :)

un om liber !!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Riscul de sufocare la bebeluș (asfixia)
  • Clarificare: ce este apa la plămâni (termen popular)
  • Senzație de sufocare - ce ar putea fi
  •