Fisura penis

16-11-2009
Danutz23
Nu este medic/terapeut
Danutz23
acum 1 saptamana mi'a aparut pe capul penisului niste iritatii, am fost la medic si mi'a dat Clomatrizol (crema).Dupa ce am folosit aceasta crema 2 3 zile petele au disparut...dar a aparut o alta problema... intre pielea din capul penisului (adica acolo unde urinezi) si penis mi a aparut o fisura. Fisura care sincer nu imi dau seama daca creste in lungime sau in adancime. Am consultat medicul meu de familie si acesta mi a recomandat niste spalaturi de 4 5 ori pe zi cu ceai de musetel si pelin.Mentionez ca pe timp acestei fisuri am simptome gen... ca si cum as vrea sa merg la toaleta des (senzatie de urinare continua) sau nu stiu cum sa va explic ca o intepatura mica ( sincer nu pot sa imi dau seama daca e in interior sau exterior). Ce as putea face ?
4 comentarii
0
17-11-2009, ora 16:50
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
E posibil sa ai si o infectie urinara, mergi la medicul de familie si spune-i ce fel de simptome urinare au aparut intre timp si vei primi tratament. Pentru uns, local, cumpara-ti un Nidoflor si foloseste-l de doua ori pe zi. Poarta chilot numai din bumbac.
0
17-11-2009, ora 22:29
Danutz23
Nu este medic/terapeut
Danutz23
Pentru Dr. Balcan Anisoara, Am fost la medic dermatolog-venerolog... si mi au gasit ca "boala" candinoza balantina (sau ceva in genu nu ma pricep ff bine ) si mi a prescris un tratament cu Triderm crema, DIFLUCAN 150 mg ( 1 pastila / sapt) Zamocin 1pastila/zi. Sper sa fie Ok.
Va multumesc.
0
18-11-2009, ora 16:06
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Da, ai un tratament foarte bun.Numai bine!
0
13-01-2012, ora 18:46
gabriel724
Nu este medic/terapeut
gabriel724
Buna,
am si eu o problema asemanatoare, asa zisele fisuri sau crapaturi ale pielii penisului insotite de un miros foarte neplacut care apare imediat dupa ce ma spal. am observat si niste puncte mici albe sub piele. ce poate fi ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: