Fimoza sau nu?

26-04-2012
Semineu
Nu este medic/terapeut
Semineu
Salut.Am 14 ani si penisul nu mi se decaloteaza in stare erecta.
Cand penisul este 'adormit' cred ca pot.Am incercat azi sa il decalotez cand este adormit, am tras putin de preput si probabil as mai fi putut tras dar mi-e frica sa nu cumva sa am fimoza.Eu nu am fost la doctor niciodata si imi este intr-un fel frica de operatie.

Nu stiu ce detalii sa mai dau.Teoretic eu pot decalota penisul doar cand este 'Adormit' dar in stare erecta nu pentru ca ma doare cand il fortez.Astept pareri/sfaturi.Mersi anticipat.
2 comentarii
0
28-04-2012, ora 21:37
stephanov
Nu este medic/terapeut
stephanov
De ce tii neaparat sa il decalotezi? Am avut exact aceeasi problema ca si tine, nu era nici vorba de fimoza. Puteam sa trag de el oricat cand "dormea", cand intra in erectie nu puteam de nicio culoare
Asteapta sa iti pierzi virginitatea. :) Eu nu te sfatuiesc sa o faci neprotejat, dar am facut-o cu prezervativ de multe ori si nici vorba sa se rupa pana eu si partenera am decis sa ne dezicem de el de cateva ori. :)

Nu ai de ce sa te sperii. Iti urez succes.
0
22-05-2012, ora 15:15
Semineu
Nu este medic/terapeut
Semineu
Pai eu nu tin neaparat sa il decalotez dar am vazut si alte subiecte in legatura cu asta si multi spun ca il au decalotat iar eu nu pot si atunci cand este "in hibernare" il pot decalota dar nu de tot...

In fine, am sa-ti urmez sfatul si sper sa nu ma fimoza...

Mai astept si alte pareri!Mersi anticipat.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Imposibilitatea decalotării penisului
  •