Fibriogen mare

31-07-2009
nistorcristiana
Nu este medic/terapeut
nistorcristiana
Buna ziua,

Mi-am facut de curand analizele la sange din cauza faptului ca de ceva timp am dureri de maini si picioare ori de cate ori se schimba vremea, trec prin stari emotionale puternice sau muncesc excesiv. Mi s-a recomandat sa fac ASLO, VSH si Fibriogen. Desi banuiam ca am ASLO mare intrucat l-am avut si in copilarie si am facut la acel moment tratament, acesta precum si VSH-ul mi-au iesit in limtele normale. Fibriogenul in schimb mi-a iesi mare (446 in conditiile in care valoarea maxima este de 400).
O sa ma duc in curand cu analizele la un reumatolog insa as vrea sa stiu care credeti ca este cauza...

Multumesc!
2 comentarii
0
31-07-2009, ora 17:03
nistorcristiana
Nu este medic/terapeut
nistorcristiana
Imi cer scuze pentru confuzie: se numeste FRIBINOGEN :D
0
31-07-2009, ora 17:27
scarface
Nu este medic/terapeut
scarface
Cauza bolii Dvoastra nu o poate sa v-o spuna nici un doctor, cu atat mai putin la un reumatolog.
Dar dvoastra o revelati fara sa vreti: " trec prin stari emotionale puternice sau muncesc excesiv"
Ce aveti dvoastra se poate vindeca numai la homeopat si prin inlaturarea starilor de mai sus.
Incercati si o sa vedeti.
La medici primiti numai analize, medicamente si nume de boli in latina, dar nu am auzit pana acum sa fie cunoscute cauzele reumatismului de vreun doctor.

Daca doriti sa stiti ce este cu adevarat reumatismul: supararile si enervarile care au fost introduse in oase si articulatii. Caci unde sa le puna bietul corp ?
Si bineinteles ca si munca excesiva contribuie si ajuta la asa ceva.
Daca continuati asa o sa va sporiti durerile si suferintele iar medicamente chimice care sunt in stare sa le scoata din oase nu exista inca.
Scuzati-ma daca cumva va deranjeaza adevarul...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.