Fibrilatii aritmii | Forumul Medical ROmedic

Fibrilatii aritmii

12-01-2012
tenyearsafter
Nu este medic/terapeut
tenyearsafter
Buna ziua. De 3 saptamani fac un tratament pentru anxietate cu medicamentul anxiar. 3 jumatati de pastila pe zi d, p, s.
In ultimele 2 zile am observat ca inima bate neregulat o data tare de 2 ori mai incet si in momentul ala (1sec 2 sec) nu mai am aer.(asta nu se intampla permanent)Sa fie influenta anxiarului sau e cu totul altceva?
4 comentarii
0
12-01-2012, ora 17:32
Dr. Vochescu Carmen
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Vochescu Carmen
Nu e datorita anxiarului, ci datorita anxietatii pentru care ati primit anxiar. Anxiarul e doar in adjuvant in acest tratament, aveti nevoie de completarea schemei terapeutice. Mergeti la un medic psihiatru.
0
15-02-2012, ora 11:56
maddy35
Nu este medic/terapeut
maddy35
Buna ziua.Sotul meu in varsta de 36 de ani a fost diagnosticat in urma cu 2 saptamani cu aritmie extrasistolica ventriculara (o extrasistola la 3 batai normale pe E.K.G.)A primit tratament cu betaloc 75mg pe zi si aspacardin 3 pe zi.Am repetat E.k.g.-ul dupa 2 saptamani de tratament si acum sunt extrasistole prezente la 2 batai normale fara nici un simtom fizic(acum 2 saptamani avea palpitatii si noaptea cu durata de 10 secunde).Cardiologul i-a marit doza de betaloc la 100 mg pe zi si atat.Eu as vrea sa stiu daca nu aceasta crestere a frecventei extrasistolelor nu este un semn de agravare care sa merite cautatea unei cauze si tratarea ei.Puteti sa ma ajutati cu o conduita terapeutica sau de diagnostic?
0
18-02-2012, ora 17:52
Dr. Vochescu Carmen
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Vochescu Carmen
Nu va pot ajuta, pentru ca nu tine de specialitatea mea. Aveti nevoie sa va raspunda un medic cardiolog.
0
21-02-2012, ora 13:29
elisabeth12
Nu este medic/terapeut
elisabeth12
pt maddy35
Este foarte important sa efectuati un holter EKG.Dupa rezultat holterul se evalueaza de catre un cardiolog si se va repune holterul dupa 1 luna.Daca problema nu se va revizui cu un tratament anume, se indruma pacientul catre un medic care se ocupa cu tulburari de ritm cardiac. -
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Senzație de greutate și durere în picioare? Din anul 1997 suntem în România și tratăm varice fără operație și fără internare. La Varicoline, beneficiați de servicii medicale la cele mai înalte standarde, efectuate de profesioniști cu o rată de succes între 93-97%! Detalii aici