Fetita de 2 ani se strange de burtica si parca intra in transa

06-11-2011
TataBun
Nu este medic/terapeut
TataBun
am o fetitza de 2 ani si in urma q 6 lunia inceput sa imi faca niste 'crize'.se pune pe burtica si isi incordeaza totzi muschii si ridica din spate dar cu manutele sub ea.strange din dintzi...se inroseste parca isi tine respiratia.. oboseste...dar e constienta.aqm a inceput mai des si ma ingrijoreaza fff mult k am crezut k e o joaca dar se pare k nu e.inainte stya k nu o las sa faca asa si se ferea sa o vad eu cand facea...cand ma vedea k ma apropii se ridica..dar aqm cand o ridic sa nu mai fca asa se enerveaza si tzipa sa o las sa faca si nu ii mai trebuie nimic doar sa faca asa..Acum nu face numai pe burtica ci si in picioare dar se sprijina de pat si la fel incordeaza si la fel...se inroseste si transpira si din atata incordat tremura dar nu e tremor normal sci presupun k e de la incordat.ies cu ea afara ca sa uite sa nu mai faca asa dar tot face...nu styu ce sa fac...unde sa ma duc cu ea...azi am lasat-o sa faca cat vrea ea si m-am speriat cand am vazuto k s-a ridikat in funduletz.schimbata la fata..si se uita in gol si parca cu ochisorii schimbatzi.va rog frumos ajutatzi-ma si sfatuiti-ma unde sa merg q fata.ce ar putea fii aceste simptome?sunt foarte ingrijorat.
Multumesc
2 comentarii
0
06-11-2011, ora 23:59
Mabel
Nu este medic/terapeut
Mabel
Buna seara!
Mergeti la medic cu ea. Dupa descriere, s-ar putea sa fie ceva legat de zona genitala. Nu trebuie sa va ingrijorati, dar mergeti totusi la un medic. Ce-i dati sa manance?
Sa auzim de bine!
0
07-11-2011, ora 14:41
calogeropoulis aristia
Nu este medic/terapeut
calogeropoulis aristia
Si eu cred ca se excita. Sunt copilasi care simt excitatii. Eu una sunt un caz, aveam de la 3 ani excitatii fara sa stiu ce sunt de fapt.
O vizita la medic nu ar strica.
Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.