Febra dupa Moldamin

08-12-2010
PopRadu
Nu este medic/terapeut
PopRadu
In urma unui consult ORL fiindca sunt racit tot timpul, mai exact sufar de rinita cronica si amigdalita cronica, polipii extirpati de putin timp mi s-a recomandat sa fac Moldamin 1200000 UI, 4 inj, una la saptamana.

Am facut prima injectie luni, iar marti am avut o febra ingrozitoare, ~39, dureri musculare, Frisoane, stare generala proasta astea pe langa durerea locala.

Acum, in prospect scrie ca febra poate aparea si tine max 24 h, insa la mine a tinut putin mai mult si chiar a fost rau de tot.

Intrebarea mea este sa mai fac si urmatoarele injectii, sa schimb tratamentul sau sa renunt ?
2 comentarii
0
08-12-2010, ora 16:07
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
corect este sa mergi la ORL.. sa vada de ce ai facut febra
poate o coincis cu o viroza
Moldamina tre sa continui
si tre sa te gandesti bine.. daca nu e cazul sa faci si interventii chirurgicale pe amigdale si cornete.. ca sa rezolvi difinitiv problema
0
10-02-2013, ora 02:47
niconico1
Nu este medic/terapeut
niconico1
Desi a trecut mult timp de cand dl a pus intrebarea as vrea sa dau un raspuns pt ca sigur mai sunt persoane care citesc! Permiteti-mi sa va contrazic dl doctor! Cum puteti sa-i spuneti sa continue sa faca moldamin cand dl a avut un efect advers de la moldamin? Si eu sunt nefericitul caz al unui "tratament" cu moldamin !!! Eu am zis ca mor de la el!!Am terminat penicilina, pt faimosul streptococ, boala secolului, si mi-am facut ca tot omul credincios faimosul moldamin. Si ce credeti? Mi s-a facut rau, noaptea n am putut sa dorm, dimineata febra 38, dureri ingrozitoare de oase, frisoane, plangeam de durere!!Nu stiu cum sunt durerile de reumatism, dar eu am zis ca mor de durere, ma durea carnea pe mine. Am consultat 2 medici diferiti, evident mi au insirat liste de pastile, analgezice, Incercam sa iau dar organismul meu nu mai putea asimila atatea pastile, ajunsesem sa le vomit! Oameni buni, nu va mai jucati cu acest moldamin, o inventie de 100 ani expirata. Atat chin pt ce? Nu vedeti ca lumea se plange ca fac ani de zile si dupa ce inceteaza creste aslo iar?? Cercetati. Sigur exista si alte tratamente noi, mai eficiente!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.