Febra+dureri spate zona lombara+stare generala proasta

11-11-2015
Ionelaaa93
Nu este medic/terapeut
Ionelaaa93
A inceput in primavara. Ma durea spatele in zona lombara si durerea se lasa in jos si am facut febra de 39(in camera era foarte cald, dar nu cred ca doar de la asta am facut febra). Acum, in toamna mi am facut analizele care au iesit bine, mai putin in sumarul de urina unde mi-a iesit o usoara infectie, insa la examenului de urocultura nu mi-au gasit nimic si nici la ecografie nu mi-au gasit pietre la rinichi. Starea generala proasta e posibil sa aiba legatura si cu o dezordine pe plan psihologic intr-ucat trec printr-o perioada in care incerc sa imi gasesc un loc de munca si ma preocupa si streseaza acest aspect. Am lipsa de pofta de mancare si uneori o usoara senzatie de greata de vreo 2-3 saptamani. Acum 2 saptamani am avut o temperatura de 37, 2 si mi-a scazut dupa ce am luat un paracetamol. Am un istoric medical de hipertensiune arteriala pt care iau tratament (nu m-am tinut de el tot timpul, dar de vreun an il iau cu regulritate, hipertensiune descoperita la 16 ani si extrasistole ventriculare descoperite de curand la un control cardiac, la care medicul mi-a recomandat sa iau magneziu si calciu. Imi puteti recomanda ce anume investigatii sa mai fac?
3 comentarii
0
11-11-2015, ora 21:07
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
1. La un control reumatologic ati fost sa va vada doctorul coloana si sa faceti o radiografie ?

2. Durerea poate proveni si dintr-o cauza mecanica. O pozitie incorecta la calculator, pe scaun, canapea, etc, un pat care se lasa sau nu are o saltea adecvata...
0
11-11-2015, ora 22:00
Ionelaaa93
Nu este medic/terapeut
Ionelaaa93
nu am fost, dar o sa investighez si acest aspect, insa nu pot sa imi dau seama de ce am facut atunci acea febra de 39. Nu ma durea nimic decat spatele. E posibil de la dureri reumatice sa fac febra?
0
12-11-2015, ora 04:27
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Aveti reumatisn?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.