Faringoamigdalita cronica

36 comentarii 1 2
0
28-06-2011, ora 18:09
andreea valy
Nu este medic/terapeut
andreea valy
buna seara! am fost diagnosticata cu faringoamigdalita cronica si trebuie neaparat sa fac si un consult gastroentologic sau ceva de genul..+EDS credeti ca este de la stomac?? amigdalitele mele sunt putin unflate si in partea stanga pe ea..sunt niste semne asa..zici ca au fost niste gauri..dar nu sunt..e mai albicioasa asa cu niste pete..foarte greu se observa.in orice caz..nu as vrea sa ma operz..sa le scot..credeti ca o sa-mi treaca cu pastile de gat?
0
28-06-2011, ora 18:58
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cred ca daca tii regim alimentar si faci tratament la gastrologie.. amigdalele pot sa se retraga in volum
deasemenea se poate micsora amigdalele in volum cu Radiofrecventa
0
10-10-2011, ora 13:33
andreea valy
Nu este medic/terapeut
andreea valy
Multumesc frumos pt raspuns, am inceput tratament cu injectii moldamin, 6, una pe saptamana, pana acum nu am observat nimik schimbat, ce fel de regim sa tin?
0
29-05-2015, ora 13:48
Mirunyk
Nu este medic/terapeut
Mirunyk
problema mea a anceput de aproape o luna cu mentiunea ca aveam nasul anfundat de multe luni.cu o zi anainta sami anceapa aceste probleme am facut un efort vocal a doua zi mam trezit cu nasul gatul fff uscat cu zhomot la respiratie an gat o usoara durere la baza limbii an zona epiglotei dar cel mai suparator era faptul ca ma sufocam.un pic mai bine era dupa parasinus an momentul an care mi se desfunda un pic nasul ansa oboseam f tare iar secretiile din get erau fuscate de nedezlipit
am sunat medicul meu de la orl care era an congres si mia recomandat cefort cu gentamicina 3 zile pana vine/am facut 5 zile cefort cu genta dupa care am fost la dna doctor care mia spus ca am gatul f rosu si cam atat si mia mai dat anca 5 zile de eficef vit a pastile de supt.am terminat si acest tratament dar gatul meu este tot rosu iar problema cea mai mare este ca simt o jena an gat jos langa laringe.mam uitat cu o oglinda si am vz ca sub epiglota am ceva asemanator papilelor gustative dar mai umflate si durerea persista si pe os pe suprafata gatului an exterior /va rog sami spuneti ce credeti ca ar fi
0
31-05-2015, ora 13:25
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
cu siguranta gatul este iritat de la un reflux gastro-esofagian
si la tratament se adauga antacid si tratamet gastric
obligatoriu se tine regim strict alimentar cum am mais cris pe forum
0
02-06-2015, ora 22:25
Mirunyk
Nu este medic/terapeut
Mirunyk
Mulţumesc f mult dle doctor ansa am uitat sa va spun ca dimineaţa ma trezesc cu gatul umflat si am o mare dificultate la anghitit...simt ca am ceva acolo..totuşi as dori o consultaţie la dvoastra pe web si vreau sau spuneţi daca se poate vedea gatul adică laringe epiglota etc prin acest consult pe camera sau trebuie sa merg anainte la o consultaţie?
Adaugă un comentariu / răspuns
36 comentarii 1 2

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: