Fantezie sexuala ciudata, doresc o lamurire

06-12-2006
Dotze
Nu este medic/terapeut
Dotze
Doresc si eu raspuns la urmatoarea problema, intrucat nicaieri nu am gasit vreun raspuns despre un anume tip de fantezie, as dori sa stiu in primul rand daca are un nume aceasta fantezie (sper ca nu-s unicul), daca are nume, care este numele, iar in al doilea rand daca mai stiti pe careva sau ati mai intalnit fete sau baieti pe acelas calapod.
Acum descriu:

Ideea este ca ma excita fizicul femeii dar in combinatie cu anume situatii, ma excita enorm cand stiu ca pierd ceva, sa va dau ceva exemple:

Eram la lucrare la scoala, stiam ca mai sunt cateva minute pana trecea timpul dar nu facusem mare lucru, ma excitam teribil stiind ca o sa iau nota mica si or sa fie probleme, ma masturbam incet discred si aveam o ejaculare puternica insotita de un orgasm pe masura. Bineinteles ca se combina un pic si cu privitul discret la o colega care arata binisor sau mediu.
De multe ori intentionat stateam si nu scriam ca sa ajung la excitatia aia teribila, preferam sa am probleme dar sa am orgasme puternice. (Prima data am constatat asta accidental neintentionat).

Daca de ex chiuleam, ma excita terbil cand stiam ca am chiulit si ca trebuia sa fiu la scoala, stiam ca voi avea absente si tot probleme, aveam orgasme teribile pe faza asta. Si asta tot accidental am constatat cand iesisem odata de la scoala in clasa treia, si cu niste colege bateam drumurile in loc sa ma duc acasa, cand mi-am dat seama ca trecusera 4 ore si eu trebuia sa fiu acasa, am avut asa o erectie si dupa o masturbare fina, orgasm puternic (fara ejaculare cred). Stiam ca daca ajung acasa voi avea mari probleme cu parintii din cauza intarzierii.

Eram odata in tramvai si erau niste fete pe scaune, eu trebuia sa cobor sa ma duc la scoala, inainte de a ajunge la statie incepusem discret sa ma masturbez uitandu-ma la fete, dupa ce n-am coborat si stiam ca intarziam la scoala, excitatia a crescut fantastic, dupa un timp am ejaculat teroare.

Am jucat odata cu una un joc pe calculator si pusesem pariu pe bani, cand am vazut ca pierd, eram mort de excitat, ma excita ca stiam ca pierd banii.

Asta este treaba, pana la urma care e smecheria, frica ca am pierdut sau am ratat ceva (fiind urmata de probleme) ma excita sau disperarea ca am pierdut sau ratat ceva ?

Astept raspunsuri daca se poate desigur, cum se numeste fantezia asta, daca ati intalnit-o, daca sunt persoane care doresc acelas lucru.
16 comentarii
2
06-12-2006, ora 00:00
georgy
Nu este medic/terapeut
georgy
ai avut vreodata contact cu o femeie?onanistule
1
07-12-2006, ora 00:00
Dotze
Nu este medic/terapeut
Dotze
Am avut, sigur ca am avut, doar ca ma mai msturba si ea.
Da' pan' la urma io tot n-am aflat raspunsu' la problema de mai sus :))))). Ti-am raspuns la intrebare, dar nu are vreo legatura cu ce am intrebat.
1
07-12-2006, ora 00:00
baiatudincasa
Nu este medic/terapeut
baiatudincasa
Da (cred ca ai prb serioase :) fara suparare ) poate ca ar trebui sa cunosti si u o fata si sa incerci sa faci cumva sa uiti de fantezia asta a ta sau cel putin sa daca vezi ca nu merge o pui in practica cat mai des poate asa te simti mult mai bine PS. Nu credeam ca poate sa existe si asa ceva poate asta ti-se trage din copilarie
1
12-12-2006, ora 00:00
Dotze
Nu este medic/terapeut
Dotze
N-am cum sa uit de fantezia asta, ca asa simt. Da, din copilarie mi se trage, e ceva genetic clar.
Toata viata invatam vezi ? Nu iti inchipuiai, acum vezi ca exista si asa ceva, nu vreau sa cred ca-s unicul ce naiba ?!
Oare ? Am mai intrebat si pe alt forum, acolo habar nu au, abia au raspuns 2-3 si aiurea fara nici o legatura.
Vroiam sa stiu daca mai exista careva asa de sex feminin.
Ca daca configurtia mea genetica e unica, ar merita o carte a recordurilor ceva.., mai am una, nu imi place sa sarut pe gura ca mi-e scarba. (asta fara legatura cu subiectul, dar tot ceva unic).

Tocma d-aia intreb, sa ne gasim dracu' :)))))))))).
1
14-12-2006, ora 00:00
MirceaDP
Nu este medic/terapeut
MirceaDP
Salut Dotze. Nu sunt de specialitate da mie imi suna fantezia ta ca un soi de masochism. Cauta o tipa sadica si vei ajunge in al 9-lea cer :-) Nu-i musai sa te bata ci doar sa te ameninte ca te paraseste sau cine stie ce alte asemenea. Succes.
0
14-12-2006, ora 00:00
saracina
Nu este medic/terapeut
saracina
Buná, am a întrebare dacá e posibil ca cineva sá îmi spuná grupul de sânge. în România aveam A II, Acum locuiesc în Spania si sânt gravidá.Medici de aici în spun cá am grupul de sânge AB pozitiv.întrebarea mea este dacá se corespunde A II cu AB pozitiv.
Dacá cineva poate sá îmi aclare întrebarea, vá multumes mult.
1
15-12-2006, ora 00:00
Dotze
Nu este medic/terapeut
Dotze
MirceaDP

Pai asta vroiam sa stiu daca o fi cineva cam asa, si eu cred ca e un fel de masochism dar nu fizic. Mie=mi trebe una sadica tot in sensul asta, un fel provocatoarea. Da na, am incercat, credeam ca pe netu asta o fi vreuna.

Sarcina

Nu trebuie sa postezi aici aia, aici e alt subiect !!!! Posteaza in alta parte.
0
21-01-2007, ora 00:00
dr-soare
Nu este medic/terapeut
dr-soare
Acestea par a fi primele semne de sadomasodchism psihoafectiv.
Aceasta poate aluneca mai tarziu si catre latura fizica.
1
22-03-2007, ora 00:00
Dotze
Nu este medic/terapeut
Dotze
Nu aluneca deloc catre latura fizica pentru ca asa sunt de cand sunt adica de 29 ani, deci nici o modifiacare pana acum. S-o numi masochism dar care nu este fizic, psihoafectiv vum zici tu soarecosmin. Interesant era cum se numeste fantezia si daca s-a mai intalnit pana acum.
1
12-12-2007, ora 00:00
Andrei08
Nu este medic/terapeut
Andrei08
ba!esti prea tare tipule...nu cunosc pe cineva cu simptomele astea!sper s iti gasesti aleasa kre s fie tot ca tine asa "ciudat" as putea spune:)))s nu o iei in nume de rau...bafta!
0
11-03-2008, ora 00:00
ayane
Nu este medic/terapeut
ayane
eu zic totusi sa consulti un psiholog.Eu de ex am 23 de ani si am avut tot asa o problema cu o fantezie in cenu la a ta.Nu are nimik de aface cu fizicul si nici nu inseamna ca esti sadic.Dar te-ar putea influenta psihic foarte mult.depinde daca te poti limita numai la masturbare...si nu ai tendinte agresive fata de sexul opus.Eu aveam mereu fantezii ca mi-o trageam cu o femeie.Nu orice tip de femeie ci blonda cu sanii mari, fata de papusa, slabuta...si mereu cand vedeam ceva in genul asta pe straba ma excitam la maxim.Asa ca am consultat un psiholog, si mi-a recomandat sa ma duc intr-un club de gay si sa incerc sa agat o femeie si pentru a defini natura sexualitatii mele...am fost, am incercat, cu siguranta nu sunt lesbi.De atunci mi-au trecut fanteziile
0
09-05-2008, ora 00:00
xfile
Nu este medic/terapeut
xfile
fratilor nu vreau sa fiu rau cu voi da multi sunteti cu capul tare de tot.pt Dootze, garantat problema ta nu este fizica deoarece maniile obsesiile fetishu-uri si toate aceste chestii din ultimele cercetari nu au nici o treaba cu genetica...sunt pe suflet, tin de psihicul uman si de mentalul sau.Nu te complace in situatia ta si nu astepta sa dispara de la sine ca e putin probabil sa se intample asta.Desi eu iti propun sa te concetrezi din rasputeri la alte activitati si la o relatie barbat-femeie normala...dar mai inainte de toate ar trebui sa discuti problema ta si cu un preot.Nu te mai stradui sa intelegi de unde si cum si ce provenienta are problema ta deorece stiinta si nici cei mai mari psihiatri si psihologi nu pot explica provenienta unor astfel de fetishisme.Multi zic ca ar fi din cauza unor frustrari din copilarie momente critice, abuzuri sexuale etc, dar cert este ca nimeni nu e sigur.Crede-ma ca si eu am avut muuulte ganduri ciudate si am scapat de multe din ele.Vorbeste cu un preot incearca sa te spovedesti.o sa vezi ca viata ta se va schimba.Daca nu crezi in Dzeu.acorda-ti timp si rabdare si poate incet incet vei intelege mai bine...ca in situatii disperate sau chiar si cele mai ciudate Dzeu cne da sperante...trebuie sa cerem doar ajutorul.iar pt inceput ar fi ideal sa discuti problema ta si cu un psiholog sau chiar unul specializat pe probleme sexuale pt k exista.P.s:din cate stiu eu si din cate banuiesc fetishul tau se numeste Voyeurism te excita sa privesti pers.si adrenalina sau o situatie disperata creste nivelul de excitare ceea ce face si mai placut sentimentul.oricum nu este normal ceea ce zici tu...dar se vindeca...dak iti doresti...sanatate si succes
0
10-02-2010, ora 01:51
Spider
Nu este medic/terapeut
Spider
nu stiu daca mai intereseaza pe cineva dar am gasit o posibila explicatie:

Chremastistophilia - Unii oameni se excită atunci când sunt jefuiţi sau ţinuţi prizonieri. Psihologic vorbind, ceea ce e excitant este vulnerabilitatea. În acest caz, chiar dacă plăcerea e maximă, se ajunge mai greu la orgasm(spun studiile).


sursa:
http://www.tabu.ro/articol_6993/top_10_fetisuri_ciudate.html
0
11-02-2010, ora 01:40
Terapeut Niculae Nicuşor
Medicina naturista, complementara, alternativa
Terapeut Niculae Nicuşor
Idem Spider. Consultă psihologul sau psihanalistul. Ai nevoie de o abordare matură, de o consiliere pentru conştientizare şi de terapie cognitivo-comportamentală. Nu-i de glumă, nu ignora, nu amâna, nu te amuza. Mai târziu vei regreta. (dacă nu vei adopta o poziţie serioasă).

Toate cele bune şi multă sănătate.
0
05-03-2021, ora 01:24
oceans_ripple_light
Nu este medic/terapeut
oceans_ripple_light
Candva ai asociat situatia de esec cu excitatia. Si ti-a ramas intiparit ca un program in psihic. Asociezi esec=extaz.

Eu am patit ca, la primul atac de panica din viata mea, am incercat sa... fac ce ai zis ca ai facut si tu... am crezut ca poate trece (nu stiam atunci de notiunea de "atac de panica")..nu stiam de ce ma simt cum ma simt si am zis ca poate daca fac. imi trece, stiind ca onania iti da o stare puternica, am crezut ca rezolv starea cu panica. Am mai facut asa mai o data sau de 2 ori, pentru ca a avut ceva efect (intrucat am camuflat putin panica cu acea stare de excitatie). De atunci, cand faceam un atac de panica, simteam un impuls foarte puternic acolo jos... simteam nevoia de...frecat.

De atunci am facut meditatii la acest lucru, am inteles de unde mi-a inceput, am observat ca am ajuns sa asociez panica=tensiune jos deci ma voi simti mai bine dupa o..frrecare si, intelegand cauza, reflectand la ea, am reusit cu meditatie, sa scap de aceasta asociere. A ajuns sa ma deranjeze ca la fiecare atac de panica simteam tensiune acolo jos. Nu doream asta, mai ales ca panica se intampla destul de des (a trebuit sa iau medicatie si sa fac psihoterapie pentru atacurile de panica).

Mintea creeaza asocieri care ne devin obiceriuri mecanice.
0
15-06-2021, ora 14:26
Andrada8
Nu este medic/terapeut
Andrada8
Oceans_ripple_light. Ce ingenios sau ingenioasa ai fost ca ai procedat asa la primul atac de panica. Hai la al doilea..al treilea cand deja te inveti cu ele, dar la primul cand nici nu stii ce te-a lovit...? Asa da...Presupun ca a ajutat cat de cat si nu s-a mai simtit atacul atat de puternic. Eu ma intrebam in timp ce te citeam, ce minte sa ai in acele momente in care simti ca mori, sa-ti directionezi ideile, atentia si energia, in alta parte.Si daca te-a ajutat, era si deranjant? Dar decat sa simti ca te sufoci si mori, nu mai bine simti altceva? Interesanta povestea ta. Acum cum esti cu atacurile de panica?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Fanteziile sexuale normale versus fanteziile atipice (studiu)
  • Cum modifică suplimentele cu testosteron comportamentul sexual al bărbaților?
  • Stilul de viață afectează activitatea sexuală la femeile de vârstă mijlocie
  • O nouă perspectivă a comportamentului sexual la vârsta a treia
  •