Facem DRAGOSTE FOARTE RAR, care e problema in mine sau in el!?

09-10-2011
Malvina k
Nu este medic/terapeut
Malvina k
Buna ziua, am si eu o problema traesc cu iubitul meu de aproape 3 ani si la anul in septembrie ne vom casatori.. si la inceputul relatiei faceam dragoste chiar si de 3-4 ori pe zi. dupa un an.. am inceput sa facem dragoste foarte rar de la 1 data pe saptamina pina la 1 data pe luna. Ne cam certam des, uita sa imi traga atentie sa ma alinte, uita sa-mi cumpere flori ultima data cand mia dat flori a fost de ziua mea jumate de an in urma. ma framinta faptul ca nu il mai atrag sexual..nustiu ce sa cred si nustiu ce sa fac.. am incercat mai multe. nu sunt o fata urita, multi din prietenii lui ma vor si el stie asta. Am incercat multe metode..lengerie sexy, chiar de multe ori imblam si goala prin fata lui. pot sa ajung sa ma sui pe el si nimic.totul se sfirseste ca e prea obosit sau e racit sau fel de fel de scuze. ultima data mam certat cu el ca nu mai face dragoste de o luna..si am incercat doua seri al rind si..el nu se eccita in deajuns..care e problema in mine sau in el! ajutatima!!!!!!
14 comentarii
0
09-10-2011, ora 19:04
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Oftalmologie, Bucuresti
Dr. Alina Maria Bălţăţeanu
Buna seara! S-ar putea sa nu existe dragoste in relatia voastra, a fost pasiune la inceput, probabil ca s-a stins, erai ceva nou, normal ca mergea sexul si, acum, daca dragoste nu e, nimic nu mai e, asa ca pana la anul se pot intampla multe. Si cum adica multi dintre "prietenii lui ma vor si el stie asta". Asta suna a santaj... Cred ca intr-o lume normala exista o limita si nu te uiti la logodnica altuia, mai ales daca iti este prieten. Dar e la moda si swingul, asa ca ce stiu eu ce vreti voi... Daca tii mortis sa fii sigura ca te mariti la anul cu tipul asta, ai mai putea sa-i faci un copil si el daca e om onorabil o sa te ia( indiferentdaca te iubeste sau nu te iubeste ) de nevasta. Am vazut ca se practica. Riscul e ca poate sa-ti plateasca numai pensie alimentara. Poate va indragostiti pe parcurs si se schimba viata sexuala, dar nu bag mana in foc. Cred ca ar fi bine sa lamuriti lucrurile inainte de a va casatori, asta in cazul in care nu ai nimic de castigat dupa divort :)...
0
09-10-2011, ora 19:59
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
o parere:
este alta femeie in viata lui (fosta iubita, colega de serviciu, colega de-a ta..de ce nu?!? daca si ai lui colegi te plac pe tine)..vb.serios...
analizeaza toate cele ce ti-am scris si...vezi unde te sau se, regaseste.

Cauta-ti pe altcineva pana nu te casatoresti-oficial.
Iti doresc NUMAI BINE.
0
10-10-2011, ora 02:43
floare albastra
Nu este medic/terapeut
floare albastra
Va trebui sa vorbesti foarte serios cu el si sa-l intrebi ce se intampla..trebuie sa-i expui nevoile tale si ceea ce ti se pare anormal in relatia asta..e posibil sa nu mai simta atractie fata de tine, sau sa aiba o relatie extraconjugala..daca in urma discutiilor nu te lamureste si nu ajungeti la nici un consens si nu-si schimba comportamentul, e cazul sa iei o decizie..
0
10-10-2011, ora 18:52
Malvina k
Nu este medic/terapeut
Malvina k
Am incercat de mai multe ori sa discut despre aceasta problema. Stie foarte bine ca ma preocupa acest lucru..si oricum ramanem pe loc. Mi-am creat doua pareri..1. mai exista cineva in veatza lui. 2. poate are careva problema in legatura cu erectia (daca ati citit bine mai sus am scris ca am incercat vreo doua seri la rind sa facem dragoste si nimic..la el penisul nu era in erectie. ) poate are careva probleme si nu vrea sa discute despre asta. Nici nusiu ce sa cred. sincer..
0
10-10-2011, ora 22:02
amelia cristina
Nu este medic/terapeut
amelia cristina
am citit despre problema ta si eu am o relatie de 3 ani si la mine la inceput o faceam foarte des dar acum o facem cam o data pe saptamana sau chiar la 2 saptamani, uneori simt nevoia sa o facem mai des si atunci ma tot invart pe langa el pana il excit, dar la tine adica in relatia ta ceva nu e bine si eu cred ca in viata lui exista o alta femeie pt ca orice barbat simte nevoia sa o faca daca o saptamana a doua tot trebuie sa vrea sa o faceti mai ales ca ai spus ca incerci sa fi cat mai atragatoare pt al provaca, daca ar avea o problema medicala eu cred ca ar discuta cu tine mai ales ca urmeaza sa ii fi sotie, dar in afara faptului ca nu o faceti se poarta frumos cu tine sau si comportamentul lui e diferit te face sa te simti iubita sau e schimbat si din punctul asta de vedere? daca si in comportament nu mai e la fel atunci eu zic ca te inseala.
0
11-10-2011, ora 10:57
Malvina k
Nu este medic/terapeut
Malvina k
e divers si in comportament. uneori isi permite sa-mi zica lucruri care nu lea mai zis niciodata. nustiu cum sa fac sa aflu daca este cineva in veata lui.. sau nu.
0
11-10-2011, ora 11:45
Psiholog Popa Anca
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Popa Anca
Malvina, spui ca s-ar putea ca prietenul tau sa aiba probleme de erectie. Stii cumva daca de dimineata are erectie, cand se trezeste din somn?
0
11-10-2011, ora 12:07
Malvina k
Nu este medic/terapeut
Malvina k
ARE! special am tras atentia.
0
11-10-2011, ora 12:39
Psiholog Popa Anca
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Popa Anca
Daca are erectie de dimineata, este foarte posibil ca problema sa fie intre voi doi sau numai a lui, de natura psihologica.
Inteleg ca va certati des. Care sunt motivele pentru care va certati de obicei? Cum ati ajuns sa va certati asa?
0
11-10-2011, ora 15:04
Malvina k
Nu este medic/terapeut
Malvina k
ne certam de la nimicuri. Ca cineva a lasat usha deschisa sau lumina aprinsa. Sau ca cineva nu e deacord cu parerea celuilalt. Dar ne certam toata ziua in continuu!La noi veatza personala parka nici nu avem! Eu nu mai spimt ca el ma priveste ca pe o femeie asa cum ar trebui si cum ar fi normal. Nustiu cum trebuie sa vorbesc cu el si cum sai arat ca NU MAI POT ASA!
0
11-10-2011, ora 16:36
Psiholog Popa Anca
Psihologie, Bucuresti
Psiholog Popa Anca
Ce iti doresti tu de la acesta relatie si ce ati incercat amandoi sa va rezolvati problemele? Cum vedeti viata dupa nunta?
0
11-10-2011, ora 23:22
amelia cristina
Nu este medic/terapeut
amelia cristina
daca nu esti fericita langa el si va certati tot timpul inseamna ca ceva undeva s-a rupt si daca nu accepta sa discutati atunci va trebui sa iei decizii singura, iar indiferent de decizia ta tu trebuie sa te gandesti pe viitor, e el barbatul langa care iti doresti copii si o familie, e el barbatul care va face fata unei familii si te va sustine indiferent de situatie? trebuie sa te gandesti bine inainte sa faceti nunta.
0
21-01-2012, ora 15:02
nutikonix
Nu este medic/terapeut
nutikonix
buna, si eu am acceasi problema numai k eu sunt maritata de 6 ani si avem si doi copii.hai k poate Malvina k nu se mai marita dar eu ce pot face?
Si eu stau goala pe langa el, incerc sa il provoc si nimik.facem sex cam de 2 ori pe luna si numai cand vrea el, dar m-am saturat asa si incerc sa il resping si eu dar nu pot cedez repede k el nu se lasa pana nu facem daca are chef.dati-mi si mie o solutie, va rog.
0
02-03-2015, ora 16:45
costy 73
Nu este medic/terapeut
costy 73
La mine este invers, inca o iubesc si as face tot timpul dragoste cu ea...in schimb ea ma refuza..am ajuns s-o facem odata pe luna...suntem casatoriti de 15 ani, avem un copil de 10 ani.ne intelegem foarte bine ca familie, doar ca a disparut 'noptile fierbinti'...din cand in cand am inceput sa ma masturbez.astept pareri...va multumesc..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul la vârsta menopauzei
  • Cum poate fi îmbunătățit libidoul sexual feminin
  • O viața sexuală activă ne ajută să fim mai sănătoși și mai performanți la locul de muncă
  • Apetitul sexual scade de două ori mai mult la femei decât la bărbați, în relațiile pe termen lung
  • Cum poți influența libidoul sexual? - informații dovedite științific
  • Interesul sexual la bărbați - un avantaj important pentru starea de sănătate, inclusiv riscul de moarte
  •