FRACTURA DE CALCANEU

27-03-2012
selesi
Nu este medic/terapeut
selesi
Buna ziua.sint vio si acum 40zile am suferit o fractura de calcaneu cu usoara deplasare, n-am fost operata ci mi-a pus piciorul in gips.In 04.04.2011 urmeaza sa-mi dea jos gipsul, m-ar interesa daca poate cineva sa-mi spuna ce procedee de recuperare trebuie sa urmez, pentru a-mi putea folosi cit mai repede piciorul..Sint la noi in tara clinici pentru recuperare, am auzit vag, ca ar fi o clinica de recuperare cu oxigenare hiperbara in germania stie cineva ceva.as dori informatii
2 comentarii
0
27-03-2012, ora 17:54
Dr. Adam Span
Ortopedie si traumatologie, Koblenz
Dr. Adam Span
fracturile de calcaneu cu deplasare deobicei se opereaza, daca nu se opereaza, nu este necesara nici ghipsul. fractura de calcaneu nu se vindeca in 40 de zile.
aveti nevoie de un kinetoterapeut care sa va indrume, aceasta terapie cu oxigen hiperbaric puteti sa-l gasiti si in romania, cred ca in constanta, insa eu cel putin nu cred ca ar face miracole
0
27-03-2012, ora 19:10
selesi
Nu este medic/terapeut
selesi
multumesc d-le sau d-na adamantim pentru sugestie, dar oare unde ma pot adresa ptr, agasi un kinetoterapeut.eu fiind din hunedoara
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul