FICATUL

13-01-2007
ASUS
Nu este medic/terapeut
ASUS
Am facut analize si mi-a iesit TGP 62.00, TRIGICERIDE 194.00, frecvente cristale de acid uric, HEMOTOCRIT 48.20, RDW 11.60, MCHC29.70, GammaGlobulina 22, 3 ( 16, 29g/dl) am 36 ani, 120 kg ( cam mult ), am avut hepatita A la 6 ani, imi iasa pete rosii pe fata cand servesc peste 2 pahare de vin( rosu), la efort fizic accentuat ma doare ficatul, (il simt), nu sunt cosumator de alcool, nu fumez, consum dulce cam mult, si nu ma simt prea bine. Momentan sunt am gripa iau claritromicina, si simt o usoara durere in zona ficatului.Cu tensiunea stau bine. Va multumesc.
1 comentarii
0
14-01-2007, ora 00:00
POMPILLIA
Nu este medic/terapeut
POMPILLIA
Eu am avut dureri de ficat si probleme cu vezica biliara, crize foarte urite.Cum am ameliorat situatia si am scapat si de colesterol: cura cu o lamaie stoarsa in apa calda dimineata pe stomcaul gol, dupa care nu am mincat 1/2 ora nimic, nici cafea.Asta de mai bine de 1 an.Am luat silimarina pentru protectia ficatului in fiecare dimineata.Dupa o cura de 4 luni cu produse Herbalife totul mi s-a reglat foarte bine si am scapat de problemele digestive.Ceaiul de anhinare sau tablete previne depunerea de calculi in vezica.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.