Extragerea unei amigdale

06-10-2008
id1848
Nu este medic/terapeut
id1848
Buna ziua!

Amigdala dreapta este afectata, parca ar fi un fel de cos, considerati ca este grav si trebuie sa o extirpez ?
De asemenea am observat abia azi cand am privit atent ca are si puncte albe cateodata, despre care vorbeau utilizatori pe forum.

Detalii: Am avut probleme cu ORL de cand eram mic si vreau sa le rezolv.
- probleme cu bacteriile coccus, injectii cand eram mic, scuip des cand sunt racit; posibil polipi.
- am facut o operatie primara rinoplastie ( plus septoplastie si piramida nazala) in aceasta vara, insa respir cam la fel e greu pe nara dreapta, sper sa rezolv pe viitor asta.

Daca ar fi sa fac o operatie, spuneti-mi va rog care sunt printre cei mai competenti doctori si la ce clinici/spitale din Bucuresti ( sau Romania daca stiti una care sa merite deplasarea)

Va multumesc anticipat pentru amabilitate!
1 comentarii
0
06-10-2008, ora 00:00
gazuta
Nu este medic/terapeut
gazuta
salut !!!! am citit despre problema ta si iti dau un sfat sper folositor pt. tine, deci se zice ca daca de trei, patru ori pe an tii se inflameaza amigdalele si ai o infectie bacteriana atunci trebuie sa ti le scoti, dar daca te racesti si-ti curge nasul important sa-ti curga nasul atunci esti infectat de un virus si nu de bacterie, iar atunci nu ti le scoate, iar pt. nas foloseste apa de mare % la % este un pic scumpa dar merita incearca sa te tratezii cu remedii naturiste crede te vei face bine salut
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.