Extractie premolar, apoi s-a umflat!

18-02-2012
al3x05
Nu este medic/terapeut
al3x05
Buna ziua! De 3 zile am fost la stomatolog pt. a-mi plomba un premolar stanga sus si dupa ce a inceput lucrarea, cam la jumatate de ora mi-a spus ca nu mai poate face prea multe cu acel dinte deoarece era foarte sticat.si mi-a facut extractie!intradevar era foarte stricat si doar putin am mai avut din el, doar 'radacina'.mi-a extras dintele, am plecat acasa, am tinut 1 ora compresa stransa in gura(sangerarea s-a oprit). in dimineata urmatoare m-am trezit putin umflat la fata si m-am dus la el pentru a ma consulta...mi-a zis sa incep sa i-au ampicilina de 500, 1 la fiecare 6 ore timp de 1 saptamana, dupa care sa ma prezint din nou la el.
intrebarea mea este : E posibil sa fi avut puroi la masea ?! sau dc mi-a prescris ampicilina?! si acum dupa 3 zile sunt tot atat de umflat...
ar mai fi ceva : In locul extractiei am un fel de 'cheag' de culoare alba...e posibil sa fie puroi ??! Mutumesc anticipat!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul