Extractie masea nereusita

21-07-2013
MissSUFLETZEL
Nu este medic/terapeut
MissSUFLETZEL
Buna ziua, in data de 19, 07 am fost sa-mi scot o masea, pentru ca era foarte cariata, a durat in jur de o ora. Am fost cusuta si mi s-a spus sa vin peste o saptamana ca sa mi se scoata firele.Astazi am prins curaj si m-am uitat la sa vad cum arata si m-am cam speriat. Este o portiune destul de mare cariata care aduce a rest de masea nescos peste care s-a cusut...
Din cand in cand imi ramane un gust foarte amar in gura si un miros nu foarte placut. Nu stiu ce sa fac ? O sa ma afecteze in vreun fel faptul ca am un rest de masea acolo ? Sa ma duc intre timp la un alt doctor sau sa astept pana ma duc sa-mi scot firele ?
Multumesc !
1 comentarii
0
21-07-2013, ora 18:35
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Stomatologie, Bucuresti
Dr. Dragomir (Parnia) Alina
Este posibil sa vezi cheagul de sange pe baza caruia se face vindecarea sau septul osos interradicular...este greu sa-ti dai seama la autoexaminare. Daca ai dubii, poti face o radiografie postextractional si se vede care este situatia. Bafta!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medici stomatologi, dentisti, cabinete stomatologice
Recomandă un stomatolog sau caută unul bun!
Medici-Stomatologi.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 7500 de cabinete și clinici de stomatologie din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor stomatologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Modalități de conservare a crestei alveolare în urma extracției dentare
  •