Extirpare vegetatii adenoide

01-11-2015
kamy8025
Nu este medic/terapeut
kamy8025
Acum 4 zile mi-am operat fetita (4, 8 ani) de vegetatii adenoide. Totul a decurs foarte bine, încă din prima noapte a inceput sa respire foarte bine si sa doarmă linistit, ceea ce nu s-a intamplat pana acum cred ca in NICIO noapte! I-a dispărut si haraitul din piept cu care rămăsese de un an de zile, de când fusese tratată cu nesfârşite siruri de antibiotice, de la intrarea in colectivitate... Acum ii pun in nasuc Colargol si Vibrocil picături deoarece stranuta toata ziua cat am stat in spital ( e si alergica la praf-astm alergic). In timp ce ii pun picaturile vad in nari undeva, in spate, cate o mica umflatura in fiecare. Nu stiu daca le avea si inainte... S-ar putea sa fie un traumatism in urma operatiei, care sa dispara in timp? Sau ce pot fi? Va multumesc mult pentru interesul acordat!
3 comentarii
0
02-11-2015, ora 18:34
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
daca nu aveti studii medicale.. NU este recomandat sa faceti controlvizual sau palpator... duce la dureri de cap gratuite
ce ati vazut DVS..sunt cornetele nazale normale
despre astm... cititi ce am scris pe forum depsre ri itele alergice..
acolo o sa gasiti ce alimente trebuei excluse complet din alimenttaia copiului ca sa scapati de astm
0
02-11-2015, ora 19:03
kamy8025
Nu este medic/terapeut
kamy8025
Va multumesc mult pentru raspuns!LE-AM vazut fara sa vreau, pentru ca ii pun picături...INTR-O nara e mai mare, iar intr-una, mai mica.PRESUPUN ca e normal...
Ce parere aveti despre procesul de desensibilizare pentru alergeniw? Vom începe un vaccin contra prafului... (ige-780).Astăzi este a cincea zi de la operatie...Am putea începe aerosol cu sare de Praid? Credeti ca ajuta pentru astm? Va multumesc!
0
03-11-2015, ora 10:38
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este corect procesul de desensibilizare
este corect si cu aerosolii salini
dar este si foarte important si necesar sa schimbati regimul alimentar.. altfel totul se poate repeta si o luati de la capat
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: