Exista doctori in Romania?!

27-03-2012
alex0333
Nu este medic/terapeut
alex0333
Buna seara, scriu acest subiect in speranta ca cineva imi poate da un sfat.In urma cu 9 luni am intretinut un raport sex oral cu o fata, ramanand cu mai mult de o amintire de la ea.Imediat a 2-a zi mi-a aparut un fel de eczema langa scrot pe care am tratat-o cu Clotrimazol si o mica picatura, de atunci neavand nici un fel de scurgere in afara acestei picaturi.Am fost la o serie de doctori, o clinica privata si toti m-au indrumat sa fac niste analize, facand astfel urmatoarele:VDRL, TPHA, RPR, Anti Chlamidia Trachomatis IgM, HIV de 2 ori, Virus Anti-Herpetic IgG 2, Test urina, secretii uretrale pt depistare Chlamidii(secretie redusa cantitativ, fara inflamatie, rari coci gram pozitiv)+secr lame(markeri virali) toate acestea iesind negative.Doctorii mi-au spu ca nu am nimic, am impresia ori ca nu stiu, ori nu-si dau interesul si ma sar din programare in programare sa ia bani mai multi...in fine, simptomele mele sunt urmatoarele:am uretra putin inflamata, rosiatica si senzatie incomoda, un fel de arsura permanenta.Am tinut tratamente, am cheltuit multi bani dar toate fara folos.Maine am programat o alta consultatie la un alt doctor, nu stiu ce sa mai cred, oare si acesta v-a fi la fel ca ceilalti?
3 comentarii
0
29-03-2012, ora 11:36
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Buna,
Poate este o infectie urinara, ti-ai facut teste de urina, sange? Inclusiv infectiile urinare pot da aceste simptome pe care le ai tu. Mergi la medicul de familie si cere niste teste de sange si sumar de urina, ti le va da gratuit in cazul in care esti asigurat.
Cateodata este foarte dificil de depistat ce se intampla si de pus un diagnostic, chiar tu spui ca toate testele ies OK, daca analizele sunt in regula, cum vrei ca un medic sa treaca peste rezultatul analizelor si sa iti spuna ca ai ceva, cand testele arata ca esti in regula? Iti dau cazul meu, timp de 3 luni m-a durut abdomenul ingrozitor, intepaturi si dureri acute inclusiv spre picior pana la genunchi, dupa nenumarate analize si ecografii, nu mi s-a gasit nimic, iar durerea a disparut subit cum a si aparut..
Te sfatuiesc sa iei intre timp un supliment nutritiv naturist pentru cresterea imunitatii, cel mai bun este cel cu echinacea si propolis, insa e bine sa aiba si complexul de vitamine B si Zn. Rau nu iti poate face, iar in rest ai facut totul, intareste-ti sistemul imunitar pentru ca organismul sa lupte singur impotriva problemei, cel putin pana cand vei avea un diagnostic.
Mult succes si imi pare rau ca nu te pot ajuta cu mai mult.. Iti inteleg frustrarea.
0
29-03-2012, ora 19:23
alex0333
Nu este medic/terapeut
alex0333
Test de urina am facut:urocultura iar rezultatul este mai mic ca 1.0000 U.F.C./mL.Teste de sange in afara de aceste analize, nu am facut.La ultima doctorita la care am fost, mi-a prescris un tratament constand in UROVAL MANOSA 3pastile pe zi timp de 10 zile pt o posibila infectie urinara.Asigurat sunt, o sa iau o trimitere de la medicul de familie.Va multumesc mult pt raspuns, chiar ma bucur ca cineva incearca sa ma ajute, avand in vedere ca am aproape 1000 de vizualizari la toate subiectele si maxim 4 raspunsuri.Multumesc inca o data!
0
04-04-2012, ora 12:59
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Daca tot nu gasesti un raspuns si o solutie pentru problema ta, poate ar trebui sa mergi si la un consult hemeopat ca ultima scapare.. Succes!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.