Excitare ciudata.

08-11-2013
Bebell
Nu este medic/terapeut
Bebell
Salut ma numesc Mihai si am 17 ani. Inainte sa trec la subiect vreau sa imi cer scuze pentru limbaj deoarece nu stiu exat toti termeni medicali.

Problema mea, adica nu stiu daca este o problema pentru ca nu am cunostiinte nu stiu cat de multe in viata sexuala dar vreau sa-mi dati niste sfaturi si sper sa nu luati subiectul acesta ca si ceva ironic.

Am prietena de cateva luni, nu am intretinut relati sexuala inca, dar ma excit foarte repede adica in sensul ca daca ma pup cu ea daca o vad nu neaparat dezbracata si in chiloti automat ' mi se scoala steguletul' si nu pot sa imi controlez penisul sau nu stiu daca face parte din control, dar de fiecare data cand dom cu ea, ne pupam si asa mai departe automat ma excit. Acest lucru mi se pare ciudat deoarece vad in alte cupluri care se pupa incontinuu si fac alte chestii(nu relatii sexuale) nu au problema asta u excitare adica pur si simplu nu se exita, iar problema asta pe care o am eu chiar ma deranjeaza in anumite cazuri adica mi jena, rusine de simplu fapt ca ea o sa ma creada dependent sexual si tot timpul cand stau cu ea ma excit mereu...

Astept un raspuns sincer fara bataie de joc de la un medic. Multumesc.
5 comentarii
1
09-11-2013, ora 02:44
Ionyssa
Nu este medic/terapeut
Ionyssa
Draga MIhai, nu sunt medic dar indraznesc sa-ti spun cate ceva despre acest subiect din experienta mea de viata :). Excitarea nu e o ciudatenie, e un fenomen absolut normal la un baiat de 17 ani fara activitate sexuala. Si eu am avut 17 ani si ma excitam in draci cand iubitul meu ma saruta sau ma atingea pe ici pe colo, prin partile esentiale :). Excitarea e normala, nu trebuie sa-ti fie jena/rusine. In puii mei, ai 17 ani! Cred ca te excita si o adiere de vant, daramite saruturile iubitei tale, misterul si tensiunea sexuala dintre voi produce o adevarata bomba in chiloteii tai :) Stai linistit, cu timpul cand te vei mai obisnui cu stilul asta "sexual" de viata, n-o sa mai"falfai steguletul" oricum si oriunde :). O sa-ti fie dor de perioada asta :). Traieste intens, Mihaita. Te afli intr-o perioada extraordinara a vietii tale, intr-o perioada a transformarilor fiziologice si emotionale pe care le simti doar la 17 ani. Bucura-te de tot ce traiesti si falfaie steguletul de cate ori poti, iubita ta ar trebui sa se simta flatata ca are asemenea efect asupra ta. Pune mana si informeaza-te asupra bolilor cu transmitere sexuala si asupra metodelor de contraceptie si fa in asa fel incat sa ai o viata sexuala cat mai implinita, fara riscuri sau griji inutile. Fa ceea ce simti si documenteaza-te bine inainte de a trece la actiune. Discuta cu iubita ta despre orice, fara jena. Fiti cei mai buni prieteni inainte sa deveniti iubiti in sensul "sexual" al cuvantului:). Mihaita, nu esti defect, dimpotriva, ar fi fost o problema daca nu falfaiai steguletul :)
0
11-11-2013, ora 21:59
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
E perfect normal pentru varsta ta, asa patesc toti baietii si de asemenea nu se pot controla.

Odata cu inaintarea in varsta si odata cu inceperea vietii sexuale, lucrurile se vor mai domoli.

Cum a spus si Ionyssa, bucura-te de senzatiile de acum pentru ca nu vei simti cu aceeasi intensitate placereile de natura sexuala tot restul vietii.
0
16-11-2013, ora 18:47
adirafa
Nu este medic/terapeut
adirafa
mihai


stai linistit ca este absolut normal pentru varsta ta, nu este nici un motiv sa te ingrijorezi:)este o tensiune sexuala pe care in timp vei sti cum sa o controlezi.si fetele sunt la fel la varsta ta stai linistit doar ca la ele este putin mai usor de controlat si de aratat ca sa zic asa...acum tu nu ti-ai inceput viata sexuala.daca crezi ca este stanjenitor pentru tine cand te vezi cu ea s-au cand te saruti, mangai etc etc..poti sa te masturbezi si atunci acea tensiune sexuala dispare(macar atunci cand esti cu ea)si punctez ca nu trebuie sa devina un obicei masturbarea...(nu mai intru in detalii, dar ca idee ca vei avea ba probleme de erectie, ba probleme de ejaculare precoce)si nu vrei nici una, nici alta.fii calm si relaxeaza-te ca vorba aceea(iubim sexul frumos pana la urma, si este un lucru minunat de care trebuie sa profitam clipa de clipa)!!!bafta multa!
0
09-12-2013, ora 18:02
doolitlle
Nu este medic/terapeut
doolitlle
eu consider ca ar trebuii sa te gandesti totusi la ea. trebuie sa incerci sa te stapanesti chiar daca e un lucru normal pentru varsta ta, cand vezi ca o iei pe aratura chiar rau de tot. iesi la aer.. gandeste te la altceva.. pentru a mai amaan momentul. banuiesc ca termini si cam repejor la varsta aceasta. mai opreste te si ia o ioarasi dupa cate minutele scurte.. va fi mult mai ok. la urma urmei nu vrea nimeni un pustan non stop cu ea trezita nu ? trebuie sa inveti sa ti controlezi corpul. doar tu esti sefu. nu ala micu? D: nu? bafta multa
0
01-11-2018, ora 19:17
Leo Leusor
Nu este medic/terapeut
Leo Leusor
Salutare Mihai! Ceea ce se intampla in organismul tau este absolut normal. Daca nu simteai toate astea, atunci da, trebuia sa iti faci griji. Nu trebuie sa re ascunzi de iubita ta, ci din contra, arata-i ca esti atras de ea, atinge-o, chiar si mai provocator, sexualizeaza fin cu ea, fa-o sa se simta iubita si dorita de tine, practic organismul tau isi cere dreptul, e ca si orice alta necesitate. Daca tu nu ii arati si nu ii dai de inteles ca te simti atras de ea, ci doar o saruti si atat, ea se va comporta ca atare! Comunica cu ea, ajut-o sa te exploreze, exploreaz-o si tu! Arata-i ca esti barbat si ca o doresti ca si femeie. Te simt finut, e o calitate, asociaza aceasta calitate cu masculinitatea ta iar rezultatele vor fi pe masura! Incearca sa te masturbezi mai rarut si sa fii alaturi de ea cat mai mult! Spor!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Creșterea nivelului de testosteron îi face pe adolescenți să fie nerăbdători
  • Lipsa excitației - de ce nu mă excit?
  • Trăirile pozitive din adolescență pot influența sănătatea și starea de bine la maturitate
  •