Este vorba se o sarcina ?

20-02-2015
maria1023
Nu este medic/terapeut
maria1023
Am inceput cea de-a treia folie de anticonceptionale yaz. Am luat prima pastila cand eram in a3-a zi de menstruatie. A doua zi dimineata am avut un contact sexual neprotejat, inca mai sangeram putin, iar seara cabd trebuia sa iau pastila, am uitat. Si am luat-o cu o intarziere de 8 ore. Exista un risc de sarcina ? Multumesc
5 comentarii
0
20-02-2015, ora 23:11
andreea1512
Nu este medic/terapeut
andreea1512
Nu draguta ai un termen de 12 ore daca e luata după opt ore e ok esti protejata
0
21-02-2015, ora 07:09
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Exista risc de sarcina de fiecare data cand se iau anticonceptionale si ovulul este fecundat. Numai ca moare de foame si se produce avortul timpuriu in timp ce parintii rad si se distreaza. Ce le pasa ca embrionul are un suflet si ca ajunge in wc ???
Asta nu mai conteaza pt tineretul din ziua de astazi care ia anticonceptionale si ucide suflete nevinovate. E mai importanta placerea proprie. Ia priviti voi la parintii care au facut avorturi in jurul vostru sa vedeti cate probleme au in familie pe toate planurile. Daca insistati sa aveti si voi, nu aveti decat. Dar cand va veti trezi va fi prea tarziu.
Ce fel de oameni pot fi tinerii care isi arunca fructul iubirii lor in wc si pun ca prioritate propria lor placere inainte ?
Cat de inteligente pot fi fetele care accepta sa ia pastile si sa se deregleze hormonal pentru ca apoi sa vina pe Forum si sa dea din colt in colt ca si-au pierdut sanatatea si nu stiu ce sa mai faca. Ce va face sa va jertfiti asa pe altarul patriei ? Barbatii chiar va pot prosti cum vor ? Nu a auzit niciunul ca exista prezervativ ? Voi cele care folositi anticonceptionale si sterilet, sa nu ziceti in viata voastra n-am omorat. Ba prin anticonceptionale se fac mai multe avorturi decat daca te-ai duce la spital sa faci. Ce va pasa voua insa de copiii vostri si de sufletele lor unde se duc ???
0
22-02-2015, ora 21:31
andreea1512
Nu este medic/terapeut
andreea1512
Bai femeie da u chiar ai o obsesie pe chestia asta. Si ce ai vrea sa facem copii pe banda rulanta?
0
23-02-2015, ora 13:24
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Ori folositi prezervativ ori va abtineti. Nu va transformati in ucigasele propriilor copii. Nu e asta solutia.
0
23-02-2015, ora 14:13
Dr. Cosmina Brummer
Obstetrica-ginecologie, Rm.Valcea
Dr. Cosmina Brummer
Este adevarat ca trebuie luata pastila pana in 12 ore.Sfatul este ca restul pastilelor sa fie luate cum trebuie pentru a evita aparitia sangerarilor.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Schimbarea metodei contraceptive
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Dereglari hormonale cauzate de anticonceptionale
  • Greseli in administrarea contraceptivelor
  • Contraceptivele orale - avantaje și riscuri
  • Sunt însărcinată?
  • Contraceptivele hormonale pot crește riscul de depresie
  • Contraceptivele hormonale cresc riscul de suicid?
  • Greșeli în utilizarea pilulelor anticoncepționale
  •