am facut sculament. m-a inselat?

12-06-2015
Paralelipipedicuss
Nu este medic/terapeut
Paralelipipedicuss
Buna seara,

As fi recunoscator daca m-ati putea lamuri si pe mine la urmatoarea intrebare. Sunt cu prietena de 7luni, acum o luna m-am trezit din senin cu boala cunoscuta in termeni populari ca si 'sculament'. Am fost la medic si ne- am tratat amandoi, insa fiecare cu medicul lui. Aici intervine nelamurirea mea, ea sustine ca nu a avut nici un alt partener si nu a intretinut relatii sexuale cu altcineva in tot acest timp, cat a fost cu mine, la fel si eu, nu am intretinut relatii sexuale cu altcineva in afara de ea. Am avut contact sexual cu ea inca de la inceputul relatiei, din prima luna, insa eu am contactat boala abia dupa 6luni, desi am avut nenumarate contacte sexuale pana in acel moment. Intrebarea mea este: poate fi posibil ca ea sa fi avut boala in organism in tot acest timp si sa imi fie transmisa mie abia dupa 6luni?! Daca ar fi avut boala de la bun inceput nu ar fi trebuit sa o contactez si eu de la primele contacte sexuale avute?! Este posibil sa ma imbolnavesc atat tarziu, dupa atata timp, daca ea a avut boala de la bun inceput?! V-as fi super recunoscator daca mi-ati raspunde. Va multumesc anticipat! Tiberiu
1 comentarii
0
12-06-2015, ora 11:33
h1n1
Nu este medic/terapeut
h1n1
Minte, gonoreea se transmite foarte usor pe cale sexuala iar la barbati simptomele nu intarzie sa apara!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Infecția cu Neisseria gonorrhoeae (N. gonorrhoeae, gonococcus, gonococ) - infecția gonococică
  • Cazurile de gonoree înregistrează o creștere printre femeile tinere din Europa (studiu)
  •