Este posibil sa fiu insarcinata?

18-03-2011
deeapop86
Nu este medic/terapeut
deeapop86
Iau anticonceptionale Yasmine de 2 jumate.In aceasta perioada, la recomandarea medicului am facut pauza de 3 ori.Ultima pauza am facut-o la inceputul acestui an, in luna ianuarie.In aceasta perioada ne-am protejat cu prezervativ si am fost destul de atenti pt ca in general eu sunt panicata.In perioada asceasta de pauza, am fost si la control de rutina la medicul meu ginecolog, mi am facut analize la sange (ca sa vad daca este ok sa mai iau pastilele)si restul analizelor, totul a iesit ok.In februarie am inceput sa iau din nou pastilele.Mi-a venit ciclul normal, nu mi-a lipsit ncio luna insa la ultima menstruatie (adica prima de cand am reanceput sa iau pastilele) cantitatea de sage a fost f mica(mi-a curs in prima si a doua zi, insa urmatoarele 4 au fost doar niste pete).Oricum de cand iau anticonceptionalele ciclul dureaza mai putin ca inainte iar cantitatie sunt mai mici.Pastilele le iau intotdeauna la ore fixe, nu am omis nici una...dupa cum spuneam, sunt foarte organizata...
Totusi de ce suspectez o sarcina?
De pe la jumatea lunii februarie am inceput sa am o stare de disconfort, am o senatie mai accentuata de foame(nu pofte, pur si simplu mi-e foame), mai tot timpul sunt balonata(ceea ce-mi alimenteaza mai mult ideea de sarcina pt ca eu neavand burta de fel, acum sunt unele momente in care am) si uneori ma senzatia ca-mi bate ceva in burta.
Acum cred ca este ceva si pe sistem nervos pt ca zilele trecute am vazut un documentar despre unele femei care nu au stiu, pana in momentul in care au nascut, ca sunt insarcinate(nu au avut burta, nu au avut nici un fel de simptom). Am facut si un test de sarcina care a iesit negativ.
Sunt foarte stresata...Astept o parere.
Multumesc!
1 comentarii
0
18-03-2011, ora 17:54
elena2341
Nu este medic/terapeut
elena2341
buna as dori sa aflu si eu daka exista posibilitatea de a fii insarcinata mia venit venit menstruatia dar ma ustura foarte rauu sfarcurile sanilor si sanii imi sunt foarte tari am fakut un test de urina dar mia iesit negativ
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul