Esofagita sau laringita?

06-04-2015
Sssssssss
Nu este medic/terapeut
Sssssssss
Buna ziua! Ma numesc Onuliac Alexandra, si in ultima vreme trec doar prin analize si doctori.Totul a inceput atunci cand mi-am scos fierea.Dupa un timp bilirubina a inceput sa imi creasca, iar diagnosticul care mi s-a dat a fost sindormul Gillbert.Dupa un timp au inceput si niste dureri in partea stanga sub coasta.Am fost la ecograf si tomograf, totul pare in regula.Acum 3 saptamani, am avut niste probleme digestive (simptomele unei toxinfectii, dar analizele au iesit bune) dupa o saptamana de repaus, am inceput sa ma simt mai bine, dar mai apoi am mancat niste paste, dupa care am simtit niste dureri in piept si gat, dar si arsuri.Acum 4 zile, gatul a inceput sa se umfle tare, am fost la orl si mi s-a dat diagnosticul de laringita (acum sunt pe tratament de antibiotice), insa nu am febra.Iau antibioticele de 3 zile, gatul s-a mai dezumflat putin, dar am dureri in piept, frisoane, arsuri, si o tuse seaca.Imi puteti spune va rog ce as putea avea ? Nu stiu ce sa mai fac
1 comentarii
1
15-04-2015, ora 18:06
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. dupa asa gen de interventii chirurgicale.. trebueia schimbat modul de gandire si modul de alimentatie
se exclud complet lactatele, prajelile, otet, lamaie, toate fructele citrice, sucurile..s.m.a
2 cred ca acum sunt deja complicatii faringiene, laringiene si esofagiene dela refluxul gastroesofagian
3 dupa tratamentul corect a starii acute, se face consult la med. nutritionist unde o sa invatati sa mancati altfel pe tot restul vietii si o sa aveti tratament naturist de durata
Enzimele sunt vitale in timpul mesei si dupa masa..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.