Escrescenta tare cit o aluna in zona anusului

18-04-2012
ion_ticu
Nu este medic/terapeut
ion_ticu
De 2 zile, mi_a aparut o escrescenta de marimea unei alune in zona anusului.Mentionez ca am Hemoroizi, dar pina acum nu am avut astfel de probleme.Ce imi recomandati pentru ca escrescenta sa dea inapoi????
Multumesc frumos!
6 comentarii
0
18-04-2012, ora 11:50
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Cel mai probabil este un hemoroid extern. Aplica crema de galbenele cu propolis si nu manca picant deloc pentru o perioada. Cel mai probabil se va retrage.
0
18-04-2012, ora 21:01
ion_ticu
Nu este medic/terapeut
ion_ticu
Multumesc Otilia. Ai avut asa ceva, a dat inapoi???
0
18-04-2012, ora 22:09
taisia
Nu este medic/terapeut
taisia
Cel mai bine ar fi sa mergi la medic, daca este hemoroid acesta nu va mai da niciodata inapoi, nu va mai fi inflamat dar acum depinde ce este.
0
19-04-2012, ora 09:44
ion_ticu
Nu este medic/terapeut
ion_ticu
La medic, cu toate ca nu stiu cine se duce zimbind, dar intr_un final va trebui sa ajung.Ma interesa daca cineva s_a intimpinat cu astfel de problema si ce a facut??Probabil toti au ajuns la medic.M_am uitat si la alte cazuri asemanatoare, dupa citeva postari, nimeni nu mai spune nimic, de ce oare???
Multumesc pentru sfat!
0
19-04-2012, ora 11:06
taisia
Nu este medic/terapeut
taisia
Dragul meu, nimeni nu se duce zambind la medic, nu mergem la un spectacol.. fiecare medic este specializat intrun domeniu, cum putem sa stim noi mai bine ca el despre ce este vorba???... iar de rusine nu cred ca se pune problema.cred ca este cel mai bun sfat pe care ti-l putem da.
Este adevarat toti avem cate o problema, fiecare in felul lui, dar din descriere nu se poate da prea multe sfaturi, tu nici macar nu stii ce este, iar zona anusului (ca localizare) presupune o suprafata aproximativa, cum vrei sa-ti dam sfaturi pentru ce problema?????
Ai fost macar la medicul de familie, ai facut niste analize????
0
19-04-2012, ora 21:11
ion_ticu
Nu este medic/terapeut
ion_ticu
Multumesc!
Nu am ajuns inca la medic, insa o voi face in curind.Port stima medicilor le apreciez munca dar nu prea imi place sa fiu in prezenta lor.Asta este!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce sunt hemoroizii, de ce apar și alte întrebări frecvente despre hemoroizi
  • Hemoroizii se pot vindeca spontan (fără tratament)?
  • Sunt cremele pentru hemoroizi eficiente?
  •