Eruptie zona genitala

17-03-2014
alecsandradaniela
Nu este medic/terapeut
alecsandradaniela
in urma cu aprox. 3 sapt am observat un fel de eruptie de dimensiuni reduse. aceasta este situata intre labia mare si cea mica, fiind prezenta in special in partea dreapta. in afara de aceasta eruptie nu am si nu am avut nici un alt simptom ( dureri, usturimi, senzatii de arsura, febra, etc ). de asemenea, nu sunt prezente scurgeri vaginale anormale. v-am atasat aceasta poza pentru a se observa mai clar problema mea. mentionez ca am efectuat spalari cu musetel in zona respectiva ( aprox 3 ori / zi ). de asemenea am folosit ca unguent Aciclovirul si am purtat doar lenjerie din bumbac insa nu se observa vreo ameliorare semnificativa. de asemenea, nu am intretinut relatii sexuale pana in acest moment.
http://imageshack.com/a/img842/1240/sje9.png
2 comentarii
0
25-03-2014, ora 16:17
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Buna ziua,

Va sfatuim sa consultati un medic dermatolog pentru a depista cauzele exacte ale simptomelor dumneavoastra.

O zi buna!
0
09-04-2014, ora 14:34
alecsandradaniela
Nu este medic/terapeut
alecsandradaniela
Am fost la medicul ginecolog acum 2-3 saptamani si mi-a pus diagnosticul colpita mixta(a descoperit ca aveam si o secretie urat mirositoare). Mi-a dat floumizin ovule, clotrimazon unguent si nistatin tablete. Am luat tratamentul cu regularitate timp de o saptamana, timp in care mirosul a disparut, dar petele sunt tot acolo, chiar si acum. Este posibil ca petele acelea sa nu indice nimic rau si sa nu dispara...?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.