Eruptie pe penis

29-01-2011
blueone
Nu este medic/terapeut
blueone
Buna ziua ! Acum cateva zile am observat ca la baza penisului, in partea stanga, am o eruptie...nu stiu exact cum sa ii spun, nu stiu ce e. Aceasta eruptie, sa ii spun asa, are un diametru de 0, 5 cm. Are o culoare mai rosie fata de pielea din jur. Uneori, se exfoliaza (sau se usuca, nu stiu cum sa spun) stratul superior de piele, extrem de subtire, care arata ca niste cojite. Iar daca dau la o parte aceste cojite, pielea de dedesupt este lucioasa, parca asemeni unei cicatrici. Nu sunt sangerari sau lucruri de genul acesta. Ce ar putea fi ? Ar putea fi sifilis? Chiar daca nu am avut contacte sexuale, am inteles ca se poate lua doar prin atingerea unei persoane care are. Ma sperie acest gand. Ar putea fi o ciuperca? O iritatie? Va rog sa imi raspundeti. Va multumesc anticipat !
2 comentarii
0
02-02-2011, ora 13:56
symsorina
Nu este medic/terapeut
symsorina
buna ziua ma numesc simona si sotul meu are aceasi problema ii apar niste crapaturi pe penis si as dori sa stiu ce poate face.va rog din tot sufletul.
0
09-09-2014, ora 17:07
cornelush84
Nu este medic/terapeut
cornelush84
simptomele de cojite de pe capul penisului si pe pielea din jur adica preput (preputul este pielea care acopera capul penisului) pot fi cauzate de balanita candidozica, iritarea glandului poate fi cauzata de unele substante chimice care exista in prezervative, lubrifianti. pentru tratament cauta pe net
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.