Epilepsie?

21-05-2008
Selina
Nu este medic/terapeut
Selina
Daca puteti sa ma ajutati cu un sfat !!!

O ruda de a mea e la pat de 2 ani. (diagnostic -epilepsie).

Simptome: crizele se manifesta cu secretii spumoase, adesea amestecata cu singe, cade intr-o stare de coma, care trece in somn adinc de 1-2 zile, sau este absenta la cele ce o inconjoara.Sufera de greata, dureri de stomac uneori.Neclaritate ]n vorbire, tremurul membrelor superioare, fara putere de a tinea ceva in ele. Nu are puteri de a misca membrele inferioare, deaceea e si la pat.

Crize cu convulsii la podea nu au fost.

Daca imi puteti recomanda ceva cu ce am putea sa-i usuram suferinta v-a sunt f.recunoscatoare. Poate un tratament ceva, ca ce-l ce l-a urmat cu timonil apoi cu depachin nu au avut rezultate.
Va multumesc.
1 comentarii
0
19-07-2008, ora 00:00
raluk_dv
Nu este medic/terapeut
raluk_dv
nu stiu ce sa zic mama mea are cam aceeasi pb numai ca nu este la pat multumesc lui dzeu!a luat tratament cu depakine dar degeaba ca crizele au fost tot mai violente.iti recomand sa iti duci ruda la cluj la centrul EPICENTER . acolo este un centru privat specializat pe asa ceva.acolo o voi duce si eu pe mama.multa sanatate si putere!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Top 10 aplicații de smartphone pentru epilepsie
  • Un grup de celule din hipocamp asociate cu comoțiile și pierderile de memorie
  • O nouă terapie pentru managementul crizelor convulsive?
  • Cum afectează Neurontin și Lyrica sinapsele creierului?
  • Opto-vTrap: un nou instrument dezvoltat de cercetători, ce ar putea fi utilizat în viitor pentru tratamentul epilepsiei
  • O peptidă protejează neuronii atât împotriva bolii Alzheimer, cât și a epilepsiei
  •