Entorsa la genunchi

01-07-2007
Lorenna
Nu este medic/terapeut
Lorenna
Am 17 ani si jumatate, sunt din Ploiesti, sunt de sex feminin, am avut in martie o entorsa la genunchiul drept (la ora de sport in timp de jucam basket am simtit ca si cum cineva mi-ar fi taiat piciorul) am mers la doctor si mi-a dat de tinut piciorul in gips 2 saptamani... Bine inteles ca nu am rezistat si l-am tinut in gips doar o saptamana si am scos gipsul acasa. Am mers ulterior la doctor ptr a vedea daca totul este bine si a zis ca este OK dar ca trebuie sa fac fizioterapie.Am facut 10 sedinte de fizioterapie (dar tot ma durea piciorul) si am facut si 3 sedinte de gimnastica. Au trecut lunile iar piciorul ma mai durea asa din cand in cand dar puteam merge zic eu destul de bine, nu chiar ca inainte dar era bine. Acum am mers cu familia la munte, nu am depus nici un efort propriu zis doar ca in dupa amiaza zilei de 31 Iunie cand m-am ridicat de la masa am simtit din nou aceeasi durere ca prima data la acelasi picior. Am mers pe 1 Iulie la doctor si mi-a zis ca nu mai necesita gips dar ca sa port genunchiera. problema mea este : Asa voi patii mereu de acum incolo? Adica vreau sa stiu ce trebuie sa fac ca sa nu mai fac asa mereu entorsa? Plus ca piciorul acum ma doare f tare si nu pot merge in el deloc si este si foarte umflat... ce sa fac sa merg la un alt doctor la Bucuresti sau sa astept cele 2 saptamani care mi le-a spus acest medic si sa revin la dansul ? Nu prea imi inspira asa multa incredere acest doctor tinand cont ca nici macar nu a ridicat pantalonul sa se uite mai exact...M-a intins pe un pat, a pus mana la rotula m-a intrebat daca ma doare, s-a uitat pe radiografie si mi-a scris reteta... Va rog mult de tot sa imi raspundeti, sunt foarte ingrijorata.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.