Endometru marit

22-05-2013
lavv94
Nu este medic/terapeut
lavv94
Buna seara! Am 19 ani si prin septembrie am fost la sa mi se faca o ecografie pelviana deoarece prezentam dureri si dereglari ale ciclului mestrual. Atunci mi s-a descoperit o inflamatie a ovarului drept si micro chisturi pe ovarul stang, iar pe rinichi nisip. Nu am luat prea devereme tratament, ci prin februarie, dar de o farmacista foarte buna. Azi am revenit cu un ecograf si mi s-a spus ca am micro chisturi pe ambele ovare si pe ecograf scrie ca uterul in pozitie intermediara prezinta endometrul de 9 mm si ca ar putea ascunde o sarcina, persoana care mi-a facut ecograful e medic de familie. Mi-am facut 3 teste de sarcina, unul saptamana trecuta si se numeste sure check si 2 astazi, unul tot sure check si unul Evrika sau ceva de genul acesta:)). Toate iesind negative. Tin sa precizez ca ultimul act sexual a fost pe data de 12 aprilie si pe 3 mai am avut ciclu menstrual 6-7 zile.
3 comentarii
0
22-05-2013, ora 20:39
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Testele Sure check au o acuratete de 99 %. Nu sunteti insarcinata dar trebuie sa va vada un medic ginecolog pentru restul problemelor.
0
22-05-2013, ora 20:42
lavv94
Nu este medic/terapeut
lavv94
Sper sa fie asa, cel putin acum!:" Dar e foarte marit? SI daca as fi insarcinata in 5 saptamani nu s-ar fi vazut pe ecograf? Multumesc foarte frumos pentru amabilitate!
0
22-05-2013, ora 21:17
lavv94
Nu este medic/terapeut
lavv94
Aa si am uitat sa precizez, am avut si greata, dar niciodata nu am vomitat si cand aveam, imi trecea foarte repede, iar acum de cateva zile nu imi mai este rau.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: