Endometrioza, Tiroida autoimuna, Boala LYME.(imunitate scazuta)

21-04-2013
gabrriel08
Nu este medic/terapeut
gabrriel08
Buna ziua, -scriu in continuare despre sotia mea, o pers. de 28 ani, 160 cm, 42-43kg
Da, cam toate astea le are sotia mea :
1-Endometrioza -operata in prima faza in 2011, cu biopsie in care a si rezultat ca nu e altceva, urmat un tratament cu ZOLADEX timp de 6 luni, timp in care s-a instalat o stare postmenstruala si ia cauzat o scadere a imunitatii,
Momentat boala a recidivat iar dupa diagnosticul a trei medici trebuie din nou operata avand un chist de 4-4, 5 cm aproximativ
2- Tiroida autoimuna-Boala diagnosticata si cu o incercare de tratare cu L-TIROXYNE, si in special se trateaza pe nivel hormonal, dar caree la mine se bate cap in cap cu endometrioza care se dezvolta tot pe nivel hormonal, Continuare tratamentului a fost cu med. naturiste
3.LYME-o boala diagnostiata intr-un cabinet in Bucuresti dupa inchiderea spitalului CANTACUZINO, instalat in mare parte in urma scaderii imunitatii dupa tratamentul cu zoladex, dar simtome avea si inainte, si in acele momente nu cunostea nimic despre boala lime.
In cadrul bolii Lyme a urmat tratament dupa niste scheme eliberata de un medic luanad in primcipal MINOCOCLINA 50 mg, dar si multe altele naturiste +sedinta de 10 zile HIPERBARA in Constanta
PT MAI MULTE DETALII VA STAU LA DISPOZITIE OORICAND...
In moentul actual, AS DORI, sa gasesc o clinica in care sa ma pot trata dar luand in considerare toate afectiunile mele si nu doar pe diferite boli asa cum le-am descris. toti medicii la care am fost doreste sa trateze boala lui dar nu prea are habar ce se intampla dupa interventia lui in cazul celorlalte boli pe care le am.
va rog sa ma ajutati cu sfaturi sau poate cu descrierea un rezolvari de situatie de la alti pacienti
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.