Emotie incontrolabila

03-05-2012
victoria.9
Nu este medic/terapeut
victoria.9
Rog un psiholog sa ma sfatuiasca ce sa fac, cu sa ma adresez pentru rezolvarea problemei.E atipic!Am 27 de ani, sunt profesoara si acum termin si a doua facultate, Va dau aceste detalii deoarece tocmai aici e problema, intrucat o persoana de varsta mea si cu experienta mea nu ar trebui sa incerce astfel de emotii.Cauza o stiu:copilaria stresanta intr-o familie monoparentala si bunici, fara frati, fara prieteni prea multi.Am avut tot timpul emotii puternice, dar speram sa se rezolve odata ajunsa la maturitate.Insa n-a fost asa.Emotiile mele de necontrolat apar DOAR CAND SUNT EVALUATA LA EXAMANE ORALE SI IN GENERAL, CAND MA ADRESEZ UNEI PERSOANE SUPERIOARE CA GRAD PROFESIONAL, CA INTELIGENTA.In fata clasei nu am probleme, nici la examene scrise, nici cand vorbesc cu necunoscuti(doar daca ii stiu superiori mie).Cum sa rezolv aceasta problema?Cum sa-mi controlez emotia cand vorbesc in fata unei comisii de examinare?!!!Mentionez ca ma inrosesc, imi tremura vocea si mainile, simp intepaturi in tot corpul, imi pierd ideile si intru intr-un blocaj total.Sunt penibila si nu doresc nimanui sa treaca prin asa ceva.Ce sa fac????!!!!
Multumesc mult pentru orice raspuns avizat.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul