Eliminare de cheaguri uriase dupa chiuretaj?! | Forumul Medical ROmedic

Eliminare de cheaguri uriase dupa chiuretaj?!

02-11-2009
GeorGianaD
Nu este medic/terapeut
GeorGianaD
In urma cu 2 saptamani am facut o intrerupere de sarcina. Nu am avut dureri...am sangerat doar primele 2-3 zile foarte putin(mult doar in primele ore de dupa) si in rest de atunci doar cateva pete maronii. Altceva nimik.
De aseara insa am inceput sa sangerez...un flux foarte mare de sange...si elimin niste chiaguri foarte mari.Nu ma doare deloc burta, nu am nimic...doar ca sunt ingrijorata...e normal asta dupa 2 saptamani? Nu cred ca-i menstruatie pentru ca nu am dureri deloc si eu de fel aveam.

Maine merg la medicul meu dar pana atunci...helpp!!
3 comentarii
0
02-11-2009, ora 11:08
GeorGianaD
Nu este medic/terapeut
GeorGianaD
offf...nu-i nimeni sa ma ajute si pe mine? A inceput acum sa ma doara si pe sub burtica dar suportabil. Chiagurile sunt inca dar parca mai micute nu ca pana acum.
Am luat o fiola de ergometrin (am inghitit-o) ramasa de dupa chiuretaj. Sper sa ajute cat-de cat.

Acum eu incerc sa stau linistita.Dupa logica mea e bine ca elimin aceste chiaguri...dar nu inteleg de ce le-am facut. Asta ma streseaza...nu cred ca toata lumea pateste asa dupa chiuretaj
0
02-11-2009, ora 18:22
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
E normal, stai linistita..se spune ca "se curata uterul " inca. ai facut bine ca ai luat Ergomet. antibiotic ti s-a prescris ?
0
02-11-2009, ora 19:24
GeorGianaD
Nu este medic/terapeut
GeorGianaD
Da...sigur, si antibiotice, dar doar in primele 2-3 zile. Trebuia mai mult?
Legat de hemoragie...a trecut.Asa...brusc cum a si aparut...pe la pranz. Nu mai am nimik acum...foarte foarte putin dar da semne sa treaca de-tot.

Multumesc mult pentru raspuns! Forumul acesta este minunat!!!!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • COVID-19 este asociat cu cheaguri de sânge la nivelul membrelor inferioare, care pot pune viaÈ›a în pericol
  • Ce trebuie să È™tii despre cheagurile de sânge
  • Un studiu oferă noi perspective asupra riscului crescut de cheaguri de sânge la femei
  • Legătura dintre riscul genetic de formare a cheagurilor de sânge È™i utilizarea pilulelor contraceptive
  •