Ejaculez la preludiu, help

19-10-2013
ionutC1
Nu este medic/terapeut
ionutC1
Buna si salut tuturor. Dupa cum am scris si in titlu ma confrunt cu o problema destul de grava, din punctul meu de vedere, ejaculez prea repede si asta e stanjenitor. Precizez ca am 19 ani si acum cam un an am avut ultimul contact sexual dar atunci nu aveam aceasta problema, toate pareau la locul lor. Timpul a trecut, am alta prietena dar cand incercam sa facem dragoste intervine problema.. precizez ca nu insistam deloc mult pe preludiu.. ma simt atat de incapabil. Precizez ca in urma cu 1 an aveam prostul obicei de a ma masturba periodic, ce inseamna asta, adica cam 1 data la 2 zile.. si m-am gandit ca a daunat asta. nu stiu.. ceva pareri incurajari rezolvari imi puteti da?
4 comentarii
0
19-10-2013, ora 22:19
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Fara masturbare de acum inainte.
0
20-10-2013, ora 15:51
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Cel mai probabil esti prea excitat, entuziasmat, etc.

De asemenea probabil ti-e teama de fiecare data sa nu se intample din nou, si chiar atunci se intampla.

Trebuie sa fii relaxat si sa o faceti chiar si zilnic, cat de des puteti, cu cat mai des, cu atat nu mai esti asa entuziasmat si nu vei mai ejacula rapid.

Daca problemele persista mergi la medic.
0
28-10-2013, ora 11:25
old
Nu este medic/terapeut
old
Incearca TIAN-LIN
0
28-10-2013, ora 15:35
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ ionutC1

Eu cred ca ce ti se intampla este un lucru bun. Te impiedica sa o mai faci.

Reiese vag din context ca esti la a doua prietena.

In conditiile in care intr-o zi te-ai casatori, ti-ar conveni ca tu sa fii al 5-lea, sa zicem barbat, pentru ea ?

Daca unul singur dintre cei 4 de dinaintea ta ar fi fost mai dotat decat tine, sa zicem, in pat. Crezi ca tu vei fi frustrat ? Crezi ca ea toata viata te-ar compara cu acela din acest punct de vedere ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: