Ejaculare precoce, ajutati-ma va rog.. nush ce sa fac:(

13-08-2012
Marius1994
Nu este medic/terapeut
Marius1994
Buna ziua ma numesc marius, am 17 ani (fac 18 ani in decembrie)de mic de la o varsta frageda m-am tot masturbat excesiv uneori de 4 ori pe zi..acuma problema este ca am prietena dar nu pot decat 1-2-3 minute sa fac dragoste uneori imi vine sa ejaculez chear si in cateva secunde nu stiu ce sa mai fac de masturbare ma las.. pt ca sunt speriat si de frica omu face orce..dar ce fac cu ejacularea precoce.. ca, cred ca de aia sufar.. vreau sa imi duc si eu partenera la orgasm insa nu pot...:( vreau sa ma vindec de aceasta boala.. va rog frumos sa ma ajutati...
6 comentarii
0
14-08-2012, ora 00:09
Dacian Purcarita
Identitate neconfirmată
Dacian Purcarita
Incearca Prematrol sau Prolong
0
14-08-2012, ora 00:13
Marius1994
Nu este medic/terapeut
Marius1994
Nu pot prin alte metode? fara medicamente...?
0
14-08-2012, ora 01:02
Dacian Purcarita
Identitate neconfirmată
Dacian Purcarita
Psihoterapie
0
07-02-2015, ora 16:35
pablomioson
Nu este medic/terapeut
pablomioson
Ejacularea precoce la barbatii tineri poate fi cauzata de sensibilitatea deosebit de ridicata a penisului.
Aceasta se datoreste nivelului foarte ridicat de testosteron specific varstei tinere.
NU ESTE CEVA ANORMAL NICI PERICULOS.
Cu timpul, acest nivel va scadea si sensibilitatea penisului se va reduce. Dar spre 40-50 ani.
Pana atunci, recomand folosirea unui unguent sau spay pentru desensibilizarea capului penisului.
Ambele sunt pe baza de lidocaina, o substanta care amorteste terminatiile nervoase.
Aceste "materiale" se pot gasi la magazinele sex-shop sau online. Sau chiar in farmacii, cu reteta.
Aplicarea se face pe PARTEA DE DESESUBT a capului penisului, cam cu 10-15 minute inainte de momentul X...
Observatii importante:
-nu folositi prea mult "material", penisul devine insensibil si nu ofera nici o placere,
-incercati mai intai "la rece" apoi "la cald" cantitatea optima de "material" folosit astfel incat sa va bucurati de partide reusite,
-destul de curand va veti controla mai bine excitatia astfel incat sa nu mai apelati la ajutorul lor,
-stergeti penisul de "materialul" folosit inainte de penetrare astfel incat sa nu desensibilizati si aparatul genital al partenerei.


O alta metoda eficienta de intarziere a ejacularii este scoaterea penisului cu putin timp inainte de "punctul limita fara intoarcere" si continuarea excitarii partenerei prin alte mijloace. (masaj, dildo, vibrator, sex oral clitoridian, mana...). Poate si cu schimbarea pozitiei. Asta, desigur, cu colaborarea partenerei. Astfel penisul se dezexcita si poate sustine putin mai tarziu o alta repriza.

Se poate incerca si o masturbare cu ejaculare cu cel putin 30 minute inainte.
Tensiunea sexuala acumutata anterior amplifica sensibilitatea penisului la maxim.
Acest mod este o alta cale de desensibilizare naturala a penisului.

Daca sistemele nu functioneaza atunci este nevoie de ajutorul medicilor. Pot fi si alte probleme dificile.
0
29-12-2015, ora 10:09
jepas
Nu este medic/terapeut
jepas
Exercitiile Kegel sau tehnica stop and start sunt excelente pentru asa ceva. Gasesti pe internet cum se fac exercitiile precum si detalii despre tehnica stop and start.
0
28-04-2017, ora 13:27
Dr. Rares Ignat
Psihologie, Bucuresti
Dr. Rares Ignat
Exercitiile Kegel si tehnica stop and start sunt utile in combinatie cu interventia psihoterapeutica si cea medicamentoasa.

Dr Rares Ignat
psihoterapeut de cuplu - psihosexolog
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: