Ejaculare enervanta

21-01-2015
Masina
Nu este medic/terapeut
Masina
Buna ziua
Am o problema(pentru mine) si as vrea sa stiu ce sa fac in legatura cu asta.
De fiecare data cand sunt cu prietena in oras, afara stam ne pupam, se pune cu fundul in poala mea ca ii rece banca.aa faze mai excitante sa zic nu stiu, penisul meu tot ejaculeaza putin asa ca si cand ti-ar curge balele din gura ceva gen, putin acuma putin mai incolo sau o alta faza cand mai ajunge la mine in pat stam ne sarutam mai senzual si incepe sa mi se frece de penis nu stiu ce sa mai fac sa nu ma termin, de 2 ori mi sa intamplat noroc ca m-am scos usor, dar am umplut tot chilotul cu sperma... si nu imi cad chiar bine aceste intamplari :((( ba chair ma enerveaza, acuma mi si frica sa o mai chem ca iara ma termin ca prostu.(nu intretinem relati sexuale)
Ce sa fac... ? sa imi dau de 5 ori la laba pe zi, sa imi bag un dop in... =)))
Dati mi va rog cateva sfaturi sau ce sa fac !

Am postat din greseala doua, va rog frumos sa ma scuzati.
6 comentarii
0
21-01-2015, ora 20:29
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Probabil ca ai ajuns asa pentru ca te-ai masturbat.
0
21-01-2015, ora 20:31
Masina
Nu este medic/terapeut
Masina
Da este adevarat si acuma regret, ce pot face ? daca imi poti da ceva sfaturi, sugesti, ce sa fac in privinta asta
0
21-01-2015, ora 21:30
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Sa nu te mai masturbezi si daca dupa cateva luni tot nu se rezolva, sa mergi sa te vada un medic Urolog.
0
23-01-2015, ora 21:59
stevens
Nu este medic/terapeut
stevens
Ce poti face este sa te apuci de un sport care sa-ti solicite intens picioarele si abdomenul- astea ar fi fotbalul sau halterele, ca sa-ti diminuezi hiperexcitabilitatea !
0
08-02-2015, ora 17:54
pablomioson
Nu este medic/terapeut
pablomioson
Ejacularea precoce la barbatii tineri poate fi cauzata de sensibilitatea deosebit de ridicata a penisului.
Aceasta se datoreste nivelului foarte ridicat de testosteron specific varstei tinere.
NU ESTE CEVA ANORMAL NICI PERICULOS.
Cu timpul, acest nivel va scadea si sensibilitatea penisului se va reduce. Dar spre 40-50 ani.
Pana atunci, recomand folosirea unui unguent sau spay pentru desensibilizarea capului penisului.
Ambele sunt pe baza de lidocaina, o substanta care amorteste terminatiile nervoase.
Aceste "materiale" se pot gasi la magazinele sex-shop sau online. Sau chiar in farmacii, cu reteta.
Aplicarea se face pe PARTEA DE DESESUBT a capului penisului, cam cu 10-15 minute inainte de momentul X...
Observatii importante:
-nu folositi prea mult "material", penisul devine insensibil si nu ofera nici o placere,
-incercati mai intai "la rece" apoi "la cald" cantitatea optima de "material" folosit astfel incat
sa va bucurati de partide reusite,
-destul de curand va veti controla mai bine excitatia astfel incat sa nu mai apelati la ajutorul lor,
-stergeti penisul de "materialul" folosit inainte de penetrare astfel incat sa nu desensibilizati
si aparatul genital al partenerei.


O alta metoda eficienta de intarziere a ejacularii este scoaterea penisului cu putin timp inainte
de "punctul limita fara intoarcere" si continuarea excitarii partenerei prin alte mijloace. (masaj, dildo, vibrator, sex oral clitoridian, mana...). Poate si cu schimbarea pozitiei. Asta, desigur, cu colaborarea partenerei. Astfel penisul se dezexcita si poate sustine putin mai tarziu o alta repriza.

Se poate incerca si o masturbare cu ejaculare cu cel putin 30 minute inainte.
Tensiunea sexuala acumutata anterior amplifica sensibilitatea penisului la maxim.
Acest mod este o alta cale de desensibilizare naturala a penisului.

Daca sistemele nu functioneaza atunci este nevoie de ajutorul medicilor. Pot fi si alte probleme dificile.
0
23-02-2015, ora 04:44
doctorandus
Nu este medic/terapeut
doctorandus
Asta cu 'ai ajuns asa pentru ca te-ai masturbat' sunt obsesii mistico-religioase, e placa ei favorita, pentru ca e pe dinafara atat la medicina cat si la patristica si simte nevoie sa se dea mare cu ceva.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: