E posibil sa fiu însarcinată?

24-01-2012
Nightwoman
Nu este medic/terapeut
Nightwoman
Buna seara. Va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns. Am 22 de ani si nu am avut niciodata ciclu regulat, am urmat un tratament cu anticonceptionale pana în octombrie. In luna decembrie am avut ciclu din 17 pana pe 23 iar in 27 am avut un contact sexual neprotejat:-| am mai avut si dupa da la alea sigur nu am ramas însarcinata. Ultimul contact l-am avut in 16 ianuarie. Pe 22 mi-am fakut un test kre a iesit negativ. Am dureri d burta d spate si ciclu nu vine. E posibil sa fiu insarcinata?
2 comentarii
0
25-01-2012, ora 06:20
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
O sarcina nu poate fi, deocamdata, exclusa. Pentru a fi relevant, un test de sarcina nu trebuie facut mai devreme de 15 zile de la contactul sexual presupus fertil.
0
26-01-2012, ora 15:31
dianadianadiana
Nu este medic/terapeut
dianadianadiana
As dori sa ma ajutati cu o nelamurire. Ieri am avut contact sexual neprotejat, iar partenerul a ejaculat in mine.Azi inSA mi-a venit menstruatia.E posibil sa fiu insarcinata?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul