E posibil sa fi ramas insarcinata?va rog un raspuns

08-03-2009
ralll
Nu este medic/terapeut
ralll
Marti, respectiv miercuri (3-4 martie)...eu si prietenul meu am petrecut timp impreuna...de la saruturi, imbratisari am ajuns sa ne atingem mai intens...cu mainile si asa mai departe...el a vrut sa trecem la sexul propriu-zis, si-a pus prezervativul insa eu nu am fost de acord, dat fiind faptul ca inca sunt virgina...a renuntat la prezervativ si ne-am atins in continuare. Nu a existat nicio penetrare, si penisul lui nu a atins vaginul meu... Cu toate astea, sunt ingrijorata pt ca de cateva ori m-a fi atins cu mana pe langa vagin dupa ce si-a pus prezervativu si apoi l-a luat jos..In cazul in care s-a intamplat lucrul acesta..se poate spune ca sunt sanse sa fi ramas insarcinata...?...Mentionez ca am fost pe ciclu din 26febr pana pe 2 martie cand a fost ultima zi...ciclul meu este regulat, rareori cu intarzieri de 2-3 zile...va rog mult sa imi dati un raspuns.
Va multumesc anticipat!
6 comentarii
0
08-03-2009, ora 19:05
Alina18
Nu este medic/terapeut
Alina18
nu are cum să fii gravidă
0
08-03-2009, ora 19:10
ralll
Nu este medic/terapeut
ralll
da, nu vreau sa exagerez...insa am citit ca se pot intampla astfel de accidente...daca pe mainile partenerului exista subst spermatica si acesta atinge vaginul fetei...nu-mi amintesc insa se fi intamplat asa in cazul meu...da vroiam sa intreb...sa vad...deci nu sunt sanse sa fi ramas insarcinata...pfff..multumesc!
0
08-03-2009, ora 19:12
ralll
Nu este medic/terapeut
ralll
astept insa si alte opinii...:d
0
08-03-2009, ora 21:59
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Oricum calculam, probabilitatea unei sarcini in acest caz duce la acealsi rezultat: zero.

Cazurile despre care ati citit nu au legatura cu al dv, deoarece este vorba de atingerea vaginului. Vaginul este neobservabil pe dinafara, nu trebuie confundat cu vulva, care este ceea ce se vede. E ca dormitorul in comparatie cu vestibulul de la intrare.
0
08-03-2009, ora 22:07
ralll
Nu este medic/terapeut
ralll
Va multumesc mult pt timpul oferit raspunsului meu!
0
14-03-2018, ora 17:56
Vasilica12345
Nu este medic/terapeut
Vasilica12345
Buna ziua, mi-aș dori din toată inima sa mă ajutați, eu și prietenul meu ne-am frecat organele, el a avut acel lichid transparent, a ajuns și putina sperma pe clitoris, m-am îngrășat foarte mult și nu mi a venit nici ciclu la timp, va rog din toată inima sa mă ajutați și sa îmi spuneti dacă pot rămâne însărcinată ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  • Sunt însărcinată?
  •