E-coli in secretia vaginala cat si in urocultura

16-05-2012
Marcela07
Nu este medic/terapeut
Marcela07
Buna, va rog sa-mi dati sfaturi cu privire la acesta bacterie de care nu reusesc sa scap din octombr.2011 am descoperito si tot o tratez cu nnnn... Si nnn... De antibiotice fara rezultat, de curand am depistato si la secretia vaginala, ce e de fakut, am 23 d ani, si in viitorul apropiat imi doresc un bebe. Dupa fiecare tratament tot recidiveaza, nu mai stiu ce de fakut, antibiotice nu mai vreau k imi afecteaza ficatul, stomacul si altele. Ceva naturist, ovule, ceaiuri, spalaturi, ceva altceva in afara d antibiotic. Multumesc. Ast raspunsuri de la oricine.
1 comentarii
0
05-05-2022, ora 14:42
Dr. sexolog Adrian Sadovnic
Urologie, Chişinău, Republica Moldova
Dr. sexolog Adrian Sadovnic
E. Coli este o bacterie care colonizeaza intestinul gros și zona urogenitala la bărbați și femei.
Prezenta acestei bacterii in uretra nu este o problema dacă nu aveți simptome : dureri, mictii dureroase, senzații de arsura …
O problema este dacă in analiza generală de urina sunt prezente ( baterii + ) și ( leucocite mai mult de 3-5 in Cîmpulung De vedere ) iar la UROCULTURA se confirma E. Coli cu titlul mai mare de 10.*2 !!!!
In așa caz adresați-vă la urolog !
Sucese și multă sănătate va dorim !
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Reglementările care restricționează consumul de antibiotice în creșterea animalelor, asociate cu o reducere a infecției cu E. Coli la oameni
  • Peptidele din susan au dovedit că pot combate E. coli și S. aureus
  •