Durere spate, piscaturi, parestezii, transpiratie spate si cap

19-05-2013
gugurecucu
Nu este medic/terapeut
gugurecucu
Am mai prezentat simptomele separat, am sa incerc acum sa le grupez pe toate. Deci, ar fi o arsura stanga spate in partea dorsala, langa coloana vertebrala, care pare (daca e posibil) sa se fi deplasat usor spre stanga, de circa 3 luni. Apoi transpir la cap in spate. Am o stare de agitatie permanenta si simt piscaturi in special in muschii picioarelor si mainilor. La acest moment nu mai am prea multe intepaturi/arsuri, ele au cam disparut in general. Inteleg ca problemele legate de lipsa vietii sexuale nu sunt asociate acestor simptome, ele fiind de ordin psihologic. De asemenea am usoare frisoane reci. Am o infectie urinara pentru care am luat antibiotic iar la analize nu a dat nimic. Am o iritare la urinare si urinari dese (cam la 1, 5 ore). Radiografia la coloana da ca am niste discuri care s-au deplasat in partea de jos. De asemenea, cand stau pe scaun, simt o presiune in partea de jos si care uneori se urca la cap, unde timp de 4-5 minute simt o presiune in spatele capului, apoi dispare. De asemenea am prostata putin marita cu multiple microcalcificatii, fara alte probleme. Mai este cineva care prezinta aceste simptome. Ce sfaturi imi puteti da ? Cand ma duc la doctor, acesta nu leaga toate simptomele intre ele, de cele mai multe ori merge numai pe domeniul lui de activitate. Si oricum nu imi spune un diagnostic clar.
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Alegerea corectă a deodorantului
  • De ce transpirăm?
  • Transpirația excesivă (hiperhidroza)
  • Glicemia ar putea fi măsurată prin analiza transpirației
  • Te doare spatele? Nu este din cauza vremii!
  • Transpirație urât mirositoare - cauze și tratament
  • Cauze mai puțin evidente pentru durerea de spate
  • Transpiri noaptea? - lista cauzelor posibile
  • Durere de spate - ce este important să știi
  •