Dureri şi mâncărimi în interiorul vaginului!

29-05-2014
Alesya982
Nu este medic/terapeut
Alesya982
Bună dimineaţa!

Am fost pe stop acum câteva zile, nu pot numi menstruaţie ceea ce am avut eu, fiindcă nici măcar sânge nu a fost.Am folosit un ob, deşii le evit de cele mai multe ori.După terminarea menstruatiei am avut act sexual, la două zile după am început să am dureri Şi mâncărimi în interiorul vaginului.Mă doare când mă aşez, mă ridic din pat, chiar Şi atunci când sunt în picioare Şi râd.Când am avut următorul act sexual, nu l-am putut finaliza fiindcă în momentul penetrarii în partea de sus a vaginului, chiar la intrare, am simţit o durere care mă sfaşia, o durere pe care nu am mai simţit-o până atunci.Seara când mi-am făcut baie Şi am dat cu mâna am simţit o unflatură, o inflamaţie când am apăsat am avut exact aceiaşi durere ca Şi în timpul actului sexual.Îmi scuzaţi exprimarea, însă altfel nu ştiu cum să explic pentru a Fi înţeleasă:vine zona pe unde facem pipi Şi imediat după o o bucaţică de piele pe partea de sus a vaginului care nu este netedă, când dai cu degetul este chiar un pic 'creaţă'.Repet îmi cer scuze fiindcă chiar nu ştiu cum să explic, însă partea aceea de piele este problema, din cauza ei am aceste dureri, care persistă.Nu ştiu ce să mai fac, medicul meu ginecolog este în concediu, iar până săptămâna viitoare nu-mi rămâne decât să apelez la toate doamnele Şi domnişoarele sau medicii care îmi pot veni cu un sfat sau un diagnostic.Sunt foarte speriată, îmi este frică să nu fi luat vreo boală sau să nu am vreo infecţie.Aştept un răspuns de la dumneavoastră.Vă mulţumesc din suflet!
2 comentarii
0
29-05-2014, ora 20:54
MARTON
Nu este medic/terapeut
MARTON
Din cauza ca el era foarte excitat si zona nu era lubrifiata se poate sa fii suferit o iritatie sau o zgarietura pe col cred ca mam exprimat bine, si de obicei se trateaza cu repaos de sex.
0
03-06-2014, ora 14:48
Psiholog Stefan Liviu
Psihologie, Ploieşti
Psiholog Stefan Liviu
Intervin cu intarziere. Alesya982, du-te la medicul ginecolog.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Ce este un tuseu vaginal?
  • Ce este secreția vaginală?
  • Ce este uscăciunea vaginală?
  • Secrețiile vaginale
  • Dușurile vaginale – benefice sau nu tocmai?
  •