Dureri mari degete picior drept AJUTOOOOOR!!!!!

20-07-2011
petra80
Nu este medic/terapeut
petra80
Socrul meu este in varta de 75 de ani si are diabet zahatat, In urma cu cca 6 ani a avut un accident vascular in urma caruia nu mai vorbeste, nu poate folosii mana dreapa si foarte putin piciorul drept. De cca 1 an are dureri foarte, foarte mari la trei degete ale picioarului drept. Degetele au pielea rosie si sunt foarte dureroase chiar daca sta pur si simplu in pat cu picioarele ridicate. Am fost cu el pe la cativa doctori si ne-au spus ca nu circula sangele aproape deloc in degetele respective, ne-au dat diferite tratamente (am evitat cat de mult posibil taierea piciorului). Unde sa mai merg cu el? La ce doctori??????? Ce sa-i dam sa nu-l mai doara (in afara de banalul algocalmin)?????? Nu poate dormii si deplasa aproape deloc. Este un om rezistent la durere, dar uneori aproape ca plange. Nu se mai poate asa. Va rog AJUTATI-L!
2 comentarii
0
20-07-2011, ora 19:17
CRIS_LIA
Nu este medic/terapeut
CRIS_LIA
Pai cum doamna draga cu cate sunt acum pe piata tineti al om cu banalul algocalmin?Daca l ia de mult timp nici nu mai are nici un efect, incercati alt antidolorific mai puternic.Sunt multe persoane in situatia asta..si se chinuie la fel
0
20-07-2011, ora 23:50
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
(am evitat cat de mult posibil taierea piciorului). - scrieti..DAR, trebuie sa realizati ca, daca s-ar interna poate ca medicii hotarasc intr-un fel DOAR pentru degete !!... v-ati gandit ca, tot amanand poate face o cangrena? si va fi f. rau...avand in vedere ca are diabet.
doresc multa sanatate socrului dvs.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.