Dureri majore la picioare combinate cu alte dureri ce persista.

20-06-2011
Robarh
Nu este medic/terapeut
Robarh
De cam o luna si ceva am dureri majore de picioare, mai exact la muschii picioarelor. Ma trezesc noapte cu dureri cumplite pentru ca mi se intorc muschii din gamba. Imi amortesc picioarele chiar si daca stau jos doar 5 minute si mi se raceste laba picioarului si imi amorteste. Dureri la fel si in genunchi si in partea supeioara a picioarelor dar nu asa de mari ca in partea inferioara. Asta e cea mai simtibila dureri dar in acelasi timp am dureri de cap zilnice in tample pe care le tratez cu algocalmin. Si dureri in zona splinei si intepaturi si palpitatii la inima. De asemenea arsuri in stomac pe care le tratez cu omez, e singurul care le calmeaza.
Intreb aici pentru ca mi se par cam multe si poate nu au legatura una cu alta. Nu stiu la ce fel de doctor sa ma duc. Momentan ma gandesc serios la un podolog. La inceput le-am pus pe spatele oboselii si a stresului dar tocmai am avut o perioada libera lipsita de stres.
Daca ma puteti ajuta va multumesc anticipat!
2 comentarii
0
30-01-2012, ora 17:46
ioanapopa34
Nu este medic/terapeut
ioanapopa34
Buna. Cred ca ar trebui sa apelezi la ozonotrapie pentru durerile de picioare.
0
30-01-2012, ora 18:29
Robarh
Nu este medic/terapeut
Robarh
Buna, multumesc de raspuns dar intre timp mi-am facut zeci de analiza ca sa descopar ca defapt am hepatita c cronica iar durerile din picioare si restul companiei erau datorate carentei care boala o provoaca in organism. Dupa ce m-am lasat de carne si mananc cat pot de sanatos, fara prajeli, grasimi sau alcool si cu suplimente de vitamine si minerale durerile au disparut si acum astept sa primesc tratamentul cu interferon.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.